Trwają poszukiwania matki i córki. Ktoś grozi mediom i policji jako "seryjny morderca"

Mamaicvorka
Kastelik

Szymon Kastelik

14 lutego, 2022

Policja nadal poszukuje 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki. Tymczasem ktoś grozi mediom i policji, żeby nie szukać zaginionych kobiet.

Od kilku dni częstochowska policja prowadzi poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą Wieczorek i jej 15-letnią córką Oliwią Wieczorek. Zaginione w nieustalonych okolicznościach opuściły miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ulicy Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi. 45-latka ostatni raz widziana była 10 lutego br. na ROD przy ul. Żyznej w Częstochowie. 

Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione proszony jest o kontakt z Policją pod numerem 997 lub 47 858 16 11 - informuje policja.

Rysopis Aleksandry Wieczorek: wzrost 165 cm, sylwetka średnia, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemno zieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.

Rysopis Oliwii Wieczorek: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

W niedzielę ktoś rozesłał do wielu redakcji i policji wiadomość e-mail. Podpisał się jako "seryjny częstochowski morderca". W wiadomości czytamy: TO JA, JESTEM SERYJNYM... NIE SZUKAJCIE ALEKSANDRY I OLIWII WIECZOREK I ICH PIESKA... BO ZGINĄ KOLEJNE OSOBY... WSPOMNICIE MOJE SŁOWA I BĘDZIECIE SROGO ŻAŁOWAĆ... (pisownia oryginalna).

Oficer prasowy KMP w Częstochowie, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś potwierdziła nam, że wszyscy zainteresowani otrzymali tę wiadomość. Funkcjonariusze już podjęli czynności, które mają wyjaśnić okoliczności powstania tego e-maila i kto za tym stoi. 

Policja opublikowała zdjęcie samochodu - Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione, albo osoby poruszające się się w nocy z 10/11 lutego fordem focusem o numerze rejestracyjnym SC1836F, proszony jest o kontakt z Policją - dodaje KMP w Częstochowie.

42 693798

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3