75-lecie nadania praw miejskich w Świętochłowicach z udziałem polityków KO

Begermorawieckislaskie

Redakcja

14 lutego, 2022

To już definitywny koniec współpracy Daniela Begera z Prawem i Sprawiedliwością? Prezydent miasta chętnie fotografował się z politykami opozycji na obchodach 75-lecia nadania praw miejskich Świętochłowicom.

W niedzielę odbyły się obchody 75-lecia nadania praw miejskich Świętochłowicom. Celebracja rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przy kościele pojawiła się małą wystawa poświęcona historii Świętochłowic, a mieszkańcy otrzymali upominki.

Prezydent miasta Daniel Beger zaprosił na to wydarzenie polityków. W Świętochłowicach pojawiła się m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Ewa Kołodziej, która chętnie fotografowała się ze wszystkimi gośćmi. Towarzyszyła jej również Urszula Koszutska, radna Sejmiku Śląskiego z Koalicji Obywatelskiej. Ze zdjęć w mediach społecznościowych wynika, że panie były głównymi "gwiazdami" niedzielnej uroczystości. Daniel Beger poinformował, że gościem był również minister Michał Wójcik, jednak ten nie sfotografował się razem z prezydentem Świętochłowic.

Po aferze związanej z odwołaniem Adama Trzebinczyka z funkcji wiceprezydenta miasta, Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zerwało współpracę z Danielem Begerem. Przed ostatnią sesją rady miejskiej głośno mówiło się o zbliżeniu Begera do Platformy Obywatelskiej. Wcześniej zaś (co zarzucał Trzebinczyk) prezydent Świętochłowic miał szukać współpracy wśród działaczy Polski 2050. Na pierwszej w 2022 roku sesji radnych nowym wiceprzewodniczącym RM został Łukasz Respondek, który reprezentuje struktury Razem dla Świętochłowic i Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach. Bartosz Karcz (również z tego samego obozu) został jednym z trzech nowych przedstawicieli CHŚPWiK. Beger, Respondek i Karcz twierdzą, że nie ma żadnej nowej koalicji, co zarzuca im m.in. Ruch Ślązaków. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3