Trwa Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

IMG 20231209 121537

Redakcja

10 grudnia, 2023

Od soboty trwa Śląski Festiwal Nauki. To siódma edycja tego wydarzenia, ale pierwsza taka wyjątkowa. Festiwal otwiera symbolicznie Katowice Miasto Nauki 2024. 

Śląski Festiwal Nauki potrwa do 11 grudnia. W sumie to trzy dni jednego z największych wydarzeń naukowych w Polsce. W katowickim MCK-u każdy może przekonać się na własnej skórze czym jest nauka. Oczywiście w wydaniu przystępnym, młodzieżowym i ciekawym. ŚFN to przede wszystkim eksperymenty, stoiska i szeroko rozumiana nauka na wyciągnięcie ręki. To też rozmowy i debaty nad tym co teraz i nad tym co będzie.

Na festiwalu można spotkać ludzi znanych z telewizji czy Internetu. Dla młodzieży to też szansa, żeby poznać oferty najważniejszych uczelni z województwa śląskiego i ewentualnie wybrać dalszą drogę swojej nauki. 

- To szansa i wyzwanie. Nie byłoby konsorcjum 7 uczelni, gdyby nie Miasto Nauki. Razem jesteśmy widzialni i zbudowaliśmy Śląski Festiwal Nauki - komentuje rektor UŚ, prof. dr hab. Ryszard Koziołek. 

- To jest rozmowa ze społeczeństwem o roli nauki i edukacji. Z tego zrodził się program Katowice Miasto Nauki 2024 - dodaje rektor UŚ.

Tegoroczna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki otwiera całą "celebrację" Katowice Miasto Nauki 2024. W sumie na przyszły rok przygotowano kilkadziesiąt większych wydarzeń tematycznych, a wszystko zostanie podsumowane za rok na kolejnej edycji ŚFN.

Jak podkreśla prof. Koziołek, ideą ŚFN i Katowice Miasto Nauki jest to, żeby Śląsk stał się ważnym centrum naukowym Polski i Europy. Marzeniem organizatorów jest to, aby cała dyskusja i zainteresowanie nauką nie trwało tylko 3 dni czy rok, ale było obecne przez cały czas.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3