Tragedia na motorze. Zobaczcie zdjęcia!

61 581328

Redakcja

26 września 2019

Wracamy do tragedii na DK 11 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem! Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, w którym po zderzeniu z sarną zginęli motocyklista i jego pasażerka.

Do śmiertelnego wypadku doszło w miniony weekend na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni motocyklista uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący motocyklem oraz jego 30-letnia pasażerka spadli z jednośladu, a motor pojechał dalej, koziołkując.

Kierowca jednośladu oraz jego pasażerka zginęli. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali tarnogórscy policjanci oraz strażacy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

61 581325

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3