Tor saneczkowy w Parku Kościuszki czeka na dzieci

Górka saneczkowa w Parku Kościuszki fot M Mendala

Redakcja

30 listopada, 2023

Tor saneczkowy w samym sercu parku? Oczywiście! Taka atrakcja jak co roku, dostępna jest dla tych mniejszych i dla tych większych w Katowicach.

Spadł śnieg, zatem tor saneczkowy w Parku Kościuszki jest gotowy na sezon zimowy. Modernizacja toru oraz górki do zjazdu na sankach w Parku Kościuszki to realizacja wniosku do katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Kilka dni temu rozpoczęły się prace w celu przygotowania toru saneczkowego do zimy. Sprawdzono m.in. działanie oświetlenia, dzięki któremu z toru można korzystać również po zmroku, do godz. 23.00. Aby przygotować tor do bezpiecznego użytkowania Zakład Zieleni Miejskiej wykonał zabezpieczenie z siatki, której łączna długość to ponad 250 mb.

Katowice tworzą i rozwijają przede wszystkim nasi mieszkańcy, a otwieranie się na ich potrzeby uważam za swój obowiązek. Dlatego gdy tylko pojawił się pomysł reaktywacji toru saneczkowego w Parku Kościuszki uznałem, że to strzał w dziesiątkę! Podobnie uznały tysiące katowiczan, którzy po sukcesie akcji „Z górki na pazurki” zagłosowali na to zadanie w Budżecie Obywatelskim naszego miasta. Dzięki temu, teraz możemy korzystać z tej zimowej atrakcji zlokalizowanej praktycznie w centrum miasta – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Obecnie, górka i tor saneczkowy pokryte są naturalnym śniegiem. Jednak w przypadku dłużej występujących ujemnych temperatur bez opadów śniegu istnieje możliwość ich sztucznego naśnieżenia. Aby rozpocząć naśnieżanie górki temperatura powietrza nie może wynosić więcej niż -5 ̊C, jednak aby ten śnieg się utrzymał, to przez kolejne kilka kolejnych dni nie powinna przekroczyć 0 ̊C.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3