Tomasz M. pozostanie w areszcie. Prokuratura czeka na opinię biegłego psychiatry

Csm csm Policja morderca 2cc85bac10 e462a201cf
Kastelik

Szymon Kastelik

5 maja 2022

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu złożyła wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu dla Tomasza M. Mężczyzna prawie rok temu zamordował 11-letniego chłopca.

Jak poinformował nas prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, opinia biegłych psychiatrów nie wpłynęła jeszcze do prokuratury. O obserwacji psychiatrycznej Tomasza M. zdecydował sąd 14 lutego 2022 roku. Tego samego dnia przedłużył tymczasowe aresztowanie "bestii" do 18 maja. Jak dodaje prokurator Łubniewski, sosnowiecka prokuratura skierowała do Sądu Apelacyjnego w Katowicach wniosek o przedłużenie aresztu na kolejne 3 miesiące. Zostanie on zapewne rozpatrzony pozytywnie. 

Tomasz M. usłyszał do tej pory siedem zarzutów. Dwa dotyczą 11-letniego Sebastiana (m.in. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem). Trzy inne zarzuty dotyczą przestępstw o charakterze pedofilskim, gdzie ofiarami miały być dwie małoletnie osoby. Pozostałe oskarżenia dotyczą pornografii dziecięcej i nielegalnego oprogramowania.

Bestia

22 maja 2021 roku w Dąbrówce Małej (Katowice) 11-letni Sebastian bawił się na placu zabaw. Miał wrócić do domu o godzinie 19. Napisał do swojej mamy wiadomość z prośbą, żeby pozwoliła mu pobawić się 30 minut dłużej. Mama zgodziła się. Było to ostatni raz, gdy miała kontakt ze swoim synem. 

Następnego dnia policja i media w całej Polsce ogłosiły zaginięcie Sebastiana. Służby trafiły na trop 41-letniego Tomasza M., okulistę z Sosnowca. Monitoring w pobliżu placu zabaw zarejestrował jego samochód, który w pewnym momencie gwałtownie przyspieszył. 

Policja czekała kilka godzin, aż Tomasz M. pokaże się w okolicy Niwki. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Od razu wskazał miejsce ukrycia zwłok chłopca - niedaleko budowy jego domu. Chłopiec przewożony był najprawdopodobniej do kilku miejsc. Tomasz M. miał planować zalanie zwłok betonem na budowie swojego domu.

Okulista z Sosnowca już w 2008 roku porwał chłopca - stało się to w Siemianowicach Śląskich. Zrobił mu nagie zdjęcia i wypuścił. Został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. W 2018 roku nałożono na niego zakaz zbliżania do byłej żony z powodu znęcania się nad nią. 

Sekcja zwłok 11-letniego Sebastiana wykazała śmierć z powodu uduszenia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3