To miała być romantyczna randka. Został pobity i okradziony

fot. KMP w Jaworznie

Redakcja

2 stycznia, 2023

Poznał dziewczynę przez internet i umówił się z nią na randkę w wyznaczonym miejscu. Kiedy się spotkali, został napadnięty i okradziony.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2022 roku w Jaworznie. 32-letnia kobieta nawiązała znajomość internetową z pewnym mężczyzną. W czasie rozmów w sieci wielokrotnie sugerowała, że chętnie się z nim spotka. Mężczyzna przyjął zaproszenie kobiety i pojawił się w umówionym miejscu w Jaworznie. 

-Po kilku minutach rozmowy do samochodu w którym siedzieli podszedł mężczyzna i dotkliwie pobił 42-latka, kradnąc mu telefon oraz zegarek. Po całym zdarzeniu para uciekła w nieznanym kierunku - relacjonuje policja. 

Poszkodowany natychmiast zgłosił ten fakt dyżurnemu jaworznickiej policji i od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania sprawców napadu. 

-Dzięki uzyskanym informacjom, policjanci szybko ustalili tożsamość przestępczego duetu. Gdy kryminalni zapukali do drzwi ich mieszkania, para była kompletnie zaskoczona. Podczas przeszukania odnaleziono również skradzione mienie, którego wartość została wyceniona na ponad siedem i pół tysiąca złotych - podała KMP w Jaworznie. 

42-latek i 33-latka trafili do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono im zarzuty rozboju. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, natomiast kobieta została objęta policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo może grozić im kara nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP w Jaworznie

fot. KMP w Jaworznie

powiązane artykuły:

Kobieta dała się oszukać mężczyźnie podającemu się za "Księcia z Dubaju"
Wiadomości 26 listopada, 2022

Kolejny "Oszust z Tindera" postanowił przez internet uwieść kobietę i nakłonić ją do "wparcia fin

50 634148
Lokalne 19 października, 2020

Policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu mikołowskiego, którzy za pośrednictwem portalu randk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3