To będą huczne obchody 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk"

Swietoslaska3

Redakcja

19 czerwca, 2023

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na huczne obchody 70. urodzin. Podczas kolejnej edycji Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”, przez trzy dni - od 30 czerwca do 2 lipca - Zespół będzie świętował jubileusz i zakończenie sezonu artystycznego. Wstęp wolny!

Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wstęp wolny!

Na plenerowej scenie pojawią się m.in.: Igor Herbut z zespołem LemON, Marcin Wyrostek „Corazon&Ethno Projekt”, Tulia, Turnioki, polsko-ukraiński zespół Zazula, Volosi, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i Kabaret Młodych Panów. 

Na koncert Jubilatów - chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w programie „W pogoni za wiosną” - organizatorzy zapraszają w sobotę, 1 lipca o godz. 19:00. W trzecim dniu imprezy, wielką gratką dla publiczności będzie, nagrodzony dwoma Fryderykami, projekt muzyczny pn. Miuosh x Zespół „Śląsk” - „Pieśni Współczesne” (2 lipca godz. 21:15).

W ciągu trzech dni pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Ze swoją prezentacją pojawią się służby mundurowe: 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej i Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca. Oprócz pokazów sprzętu, żołnierze przygotują tor przeszkód i strzelnicę. Miłośnicy jednośladów będą mogli podziwiać ekspozycję motocykli Harley Davidson oraz rowerów elektrycznych. W sobotę 1 lipca odbędzie się także Leśny Turniej Streetball wraz z treningiem koszykówki dla najmłodszych. Chętnych zapraszamy również do udziału w jubileuszowym quizie wiedzy m.in. o Zespole „Śląsk” i jego siedzibie.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. animacje, pokazy, oprowadzanie z kucykami oraz warsztaty rękodzielnicze. Nie zabraknie stoisk z upominkami i plenerowej kuchni. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.0µg/m3 PM2.5: 8.7µg/m3