Teatr Miejski w Gliwicach wprowadza udogodnienia dla niesłyszących

Teatr w strefie ciszy

Redakcja

4 stycznia 2023

Spektakle z napisami i tłumaczeniem na polski język migowy, przystosowanie kas, szatni i sali widowiskowej czy modernizacja strony internetowej – to tylko niektóre udogodnienia dla osób niesłyszących i niedosłyszących, jakie pojawią się w Teatrze Miejskim w Gliwicach dzięki grantowi z programu „Kultura bez barier”.

Teatr Miejski w Gliwicach pozyskał z PFRON grant w wysokości 156 500 zł na realizację projektu „Teatr w strefie ciszy”. Zakłada on przystosowanie przestrzeni dla widzów (kasy, szatnia, foyer, sala widowiskowa) do bezstresowego korzystania przez osoby niesłyszące; modernizację strony internetowej, a także prezentację sześciu spektakli z bieżącego repertuaru. Przedstawienia z napisami, pętlą indukcyjną i tłumaczeniem na polski język migowy wystawiane będą raz w miesiącu.

Pierwszym spektaklem z udogodnieniami będzie komedia kryminalna „Szalone nożyczki” w reż. Marcina Sławińskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 14 stycznia o godz. 19.00 na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Zaplanowaliśmy kompleksową koncepcję komfortowej „podróży widza” z problemami słuchu po świecie teatru, po to aby czuł się u nas komfortowo i mógł w pełni doświadczyć sztuki scenicznej – mówią Agnieszka Szczotka i Joanna Rakowska, koordynatorki projektu „Teatr w strefie ciszy”.

Czynimy starania, aby do uczestnictwa w kulturze włączać grupy widzów, którzy do tej pory nie mogli w niej uczestniczyć. Dzięki grantowi wyposażymy teatr w sprzęt niezbędny do zapewnienia widzom z niepełnosprawnościami słuchu komfortowego udziału w spektaklach. Dodatkową zachętą do uczestnictwa w spektaklach dla osób z niepełnosprawnością słuchu są bilety w preferencyjnej cenie – dodaje Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Źródło: UM Gliwice

powiązane artykuły:

Office 620822 1920
Lokalne 25 marca 2020

Telefon wsparcia dla niesłyszących oraz słabo słyszących, które mają problem związany z zagrożeniem

1637992110 1637931939petla indukcyjna
Lokalne 28 listopada 2021

Wychodząc naprzeciw problemom osób słabosłyszących, które odwiedzają Urząd Miasta i Gminy Siewierz,

Biblioteka 1024x683
Lokalne 31 grudnia 2021

Stanowiskowe pętle indukcyjne zainstalowane zostały w centrali i filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Pub

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3