Tarnowskie Góry: pijany kierowca uderzył w drzewo

61 664501

Redakcja

2 listopada, 2022

Kierowca Hondy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Przyczyną tego z całą pewnością nie były warunki atmosferyczne, lecz krążący we krwi mężczyzny alkohol.

W piątek około godziny 5.40 policjanci zostali wezwani na skrzyżowanie ulic Gliwickiej z Cichą w Tarnowskich Górach. Według zgłoszenia samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejscu policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną zderzenia z przydrożnym drzewem było to, że 26-letni tarnogórzanin kierujący samochodem marki Honda Civic, nie dostosował prędkości do warunków na drodze

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Pierwsze badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie, potem 26-latek odmówił pozostałych badań. Policjanci zabrali tarnogórzanina do szpitala, gdzie pobrano mu krew - informuje policja.

Niewykluczone, że w organizmie sprawcy oprócz alkoholu znajdowały się środki odurzające. Potwierdzą to wyniki badanej krwi. Oprócz utraty prawa jazdy tarnogórzaninowi grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata więzienia.

Źródło: KPP w Tarnowskich Górach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.0µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3