Tanie loty z Katowic - gdzie polecimy w lipcu i sierpniu?

Pexels pixabay 62623

Redakcja

16 lipca, 2022

Wakacje w pełni, jednak z pewnością nie wszyscy zaplanowali letni wypoczynek. Wielu Polaków wybiera w tym roku rodzine góry czy morze, obawiając się cen w zagranicznych kurortach. Choć w tym roku ceny lotów również podrożały m.in. w związku z rosnącymi kosztami paliwa lotniczego, nadal da się znaleźć takie, które wyjdą nas taniej niż paliwo za podróż nad polskie morze. Oto kilka propozycji tanich lotów na wakacje z Katowic.

Sezon urlopowy w pełni, jednak nie wszyscy planują go wykorzystać na zagraniczny, wakacyjny wypoczynek. W związku z inflacją część Polaków zrezygnuje z wypoczynku, a inni wybiorą bardziej ekonomiczne destynacje lub po prostu nasze góry czy morze. Nie oznacza to jednak, że znalezienie tanich połączeń lotniczych graniczy z cudem. Nadal można znaleźć tanie loty z Katowic w cenie niższej niż średni koszt paliwa spalonego w drodze nad morze. 

Jak szukać tanich lotów?

Krąży wiele mitów na temat wyszukiwania tanich lotów i trudno jest potwierdzić, które z nich faktycznie się sprawdzają. W internecie można znaleźć porady mówiące np. o tym, żeby lotów szukać we wtorek rano, a już na pewno nie w weekend; żeby szukać wylotu w tygodniu - najlepiej środę, bo weekendowe loty zawsze są nawet kilkakrotnie droższe; żeby zawsze korzystać z trybu incognito, szukać biletów w jedną stronę i sprawdzić czy inna linia nie oferuje powrotu taniej. Innym ze sposobów jest polowanie na okazje - wystarczy zapisać się do newslettera przewoźnika i sprawdzać aktualne promocje na loty. Zazwyczaj im wcześniej kupimy bilet, tym niższa może być jego cena. Warto także sprawdzać je o różnych godzinach, bo i tu ceny mogą się różnić. Podobno najtańsze bilety można upolować ok godziny 3 w nocy. 

Tanie loty z Katowic w wakacje 

Jednym z najbardziej budżetowych kierunków w tym roku są Włochy. Nadal można znaleźć takie loty do Mediolanu, który jest świetną bazą wypadową do zwiedzania północnych Włoch. Dojedziemy stamtąd łatwo pociągiem nad jezioro Como, do Werony, Wenecji i Padwy. Przykładowo proponujemy loty z Katowic na lotnisko Mediolan-Bergamo.

Katowice - Mediolan-Bergamo  - Katowice 

 • 11 - 18 sierpnia.  Cena w obie strony: 238 zł (Wizzair)
 • 16 - 20 sierpnia. Cena w obie strony: 138,30 zł (Ryanair)
 • 23 - 27 sierpnia. Cena w obie strony: 94,15 zł (Ryanair) 

W drugiej połowie sierpnia możemy także zwiedzić włoską Bolonię w przystępnej cenie. Loty z Katowic rozpoczynają się od 163 zł. 

Katowice - Bolonia - Katowice 

 • 18 - 22 sierpnia. Cena w obie strony: 163.49 zł (Ryanair) 
 • 25 - 29 sierpnia. Cena w obie strony: 142,63 zł (Ryanair) 

Dla romantyków idealnym wyborem będzie natomiast malownicza Wenecja. Wąskie kanały i piękne budowle można zwiedzać w sierpniu już od 148 zł za bilet w dwie strony.

Katowice - Wenecja M. Polo - Katowice 

 • 7 - 11 sierpnia. Cena w obie strony: 217,58 zł (Ryanair) 
 • 21 - 25 sierpnia  Cena w obie strony: 202,39 zł (Ryanair) 
 • 28 sierpnia - 1 września. Cena w obie strony: 148,87 zł (Ryanair) 

Jeśli jednak nie przepadamy za słonecznym południem Europy, a należy nam na zwiedzaniu to doskonałym pomysłem są stolice Skandynawii - Oslo oraz Sztokholm. Do nich dolecimy już nawet za 78 zł w obie strony. 

Katowice - Oslo - Katowice

 • 23 - 26 sierpnia. Cena w obie strony: 78 zł (Ryanair) 
 • 31 sierpnia - 4 września. Cena w obie strony: 128 zł (Ryanair) 

Katowice - Sztokholm-Skavsta - Katowice 

 • 15 - 19 sierpnia. Cena w obie strony: 248 zł (Wizzair) 
 • 22 - 26 sierpnia. Cena w obie strony: 238 zł (Wizzair) 

Wszystkie powyższe przykłady zawierają w cenie wyłącznie jedną sztukę bagażu podręcznego i są aktualne na dzień 16 lipca 2022. Zastrzegamy, że mogą one ulec zmianie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3