Takiego drugiego miejsca w Polsce nie ma! Otwarcie SKARPY Bytom

IMG 4935 01

Redakcja

5 listopada, 2021

Wielkie otwarcie w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM! Już od września można tu korzystać m.in. z zewnętrznej ściany wspinaczkowej, strefy parkouru, street workoutu, toru do biegów terenowych i siłowni plenerowej. Teraz przyszła pora na główną atrakcję postindustrialnych przestrzeni po byłej KWK „Rozbark" – wewnętrzne ściany wspinaczkowe o powierzchni 3 tys. mkw.!

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM to jeden z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie i największy w Polsce. Jedyny w swoim rodzaju ze względu na lokalizację w postindustrialnych przestrzeniach byłej KWK „Rozbark".

Nowa wizytówka Bytomia

– Rewitalizacja pokopalnianych obiektów w Rozbarku to ewenement w skali kraju. Efekt wieloletnich prac jest imponujący, a potencjał niezwykle ważny dla miasta, które zyskało nową wizytówkę przy wjeździe z południa metropolii – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia

Nowy wymiar wspinania

W najnowszej części Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM dominuje strefa sportowa wewnętrzna, czyli grota o wysokości 15,5 m z 18 stanowiskami. Długość wyznaczonych tu dróg przekracza nawet 25 m. Kolejna – strefa rekreacyjna ma wysokość 13 m i mieści 21 stanowisk. Strefa dziecięca ma z kolei 14 torów. Dla najmłodszych przeznaczona jest także jedna z boulderowni. Oprócz niej działają także boulderownie sportowa i rekreacyjna oraz regulowany i podświetlany Kilter Board, a także drewniana ściana systemowa Beastmaker. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy wspinaczki na czas – łącznie to cztery drogi 15-metrowe i dwie 10-metrowe w standardzie IFSC. 

Sport, rekreacja i imprezy okolicznościowe

–  SKARPA BYTOM to obiekt skrojony nie tylko dla najbardziej wymagających wspinaczy. Wśród wytyczonych dróg są również takie, na których swoich sił może spróbować każdy w miarę sprawny człowiek czy rodziny z dziećmi, dla których mamy całą dedykowaną strefę. Przygotowaliśmy także pełne zaplecze noclegowo-konferencyjne, które pozwoli cieszyć się klimatycznymi wnętrzami byłej kopalni podczas imprez firmowych i okolicznościowych – wylicza Dobromir Bujak, prezes KS Skarpa Bytom

Strefa zewnętrzna dostępna już od września

Już od września tego roku w SKARPIE BYTOM można korzystać m.in. z zewnętrznej ściany wspinaczkowej, strefy parkouru, street workoutu, toru do biegów terenowych i siłowni plenerowej. Wewnętrzne ściany wspinaczkowe będą dostępne w pełnym wymiarze od soboty, 6 listopada. Wartość całego projektu to ponad 23 mln zł, z czego 16 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

IMG 4937

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 21.7µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3