Tak kibicowaliście na Memoriale Kamili Skolimowskiej

DSC 0486

Redakcja

7 sierpnia, 2022

Za nami historyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim! Po raz pierwszy w randze Diamentowej Ligi. Na Górny Śląsk przybyły gwiazdy lekkoatletyki z całego świata. A ich występy podziwialiście Wy, kibice.

Polskie i światowe gwiazdy lekkoatletyki, rekordowe wyniki i fantastyczna atmosfera na trybunach. Stadion Śląski, województwo śląskie, polscy kibice oraz polska gościnność pojawiła się na ekranach telewizorów i urządzeń mobilnych kibiców lekkoatletyki ze 150 państw! Diamentowa Liga po raz pierwszy w historii zawitała do Polski. 6 sierpnia na Stadionie Śląskim odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej, który zastąpił w kalendarzu "lekkoatletycznej ligi mistrzów" mityngi w Chinach. 

Pomimo niesprzyjającej pogody, kibice nie zawiedli i tłumnie przybyli na stadion by dopingować sportowców. Ci natomiast odwdzięczyli się nie tylko świetnymi wynikami, ale także autografami i zdjęciami. Wyniki i tak są fenomenalne, mimo, że nie ma pogody. Stadion niesie, kibice niosą, bo też odczuwałam ich kibicowanie mocno na starcie - mówiła po biegu Pia Skrzyszowska.

Według rankingu World Athletics tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej był 2. najlepszym mityngiem w 2022 - po Diamentowej Lidze w Eugene w maju. Pobito wiele rekordów mityngu. Kibice byli świadkami również najszybszego biegu na 200 metrów kobiet na ziemi polskiej. Podziwialiśmy ustanowienie rekordów życiowych Skrzyszowskiej i Kaczmarek. A Paweł Fajdek udowodnił, że jest dominatorem w rzucie młotem. 

DSC 9846

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 9.1µg/m3