Szymon Hołownia zaprezentował kandydatkę na prezydenta Sosnowca

Holowniasosnowiec
Kastelik

Szymon Kastelik

10 marca 2024

Szymon Hołownia zaprezentował w Sosnowcu kandydaturę Kariny Wojtusiak na prezydentkę miasta. Liderkami list Polski 2050 i Trzeciej Drogi do Rady Miasta Sosnowiec we wszystkich okręgach są kobiety. - Polska 2050 to bardzo sfeminizowany ruch - komentuje Hołownia.

Spotkanie i prezentacja kandydatów Polski 2050 Szymona Hołowni w Sosnowcu przebiegła dosyć... chaotycznie. Wstępny plan zakładał przyjazd Hołowni w okolice biura poselskiego Kamila Wnuka na metrorowerze. Przy ul. Małachowskiego przygotowana została nawet scena. Jednak plany szybko uległy zmianie. Jak się dowiedzieliśmy, Polska 2050 i Hołownia mieli obawiać się m.in. protestu Lewicy i Strajku Kobiet. 

Przedstawiciele organizacji popierających aborcję byli obecni w centrum Sosnowca i cierpliwie czekali, aż Szymon Hołownia wyjdzie z biura poselskiego, gdzie została zorganizowana konferencja prasowa. Co ciekawe, na Hołownię czekali też przeciwnicy aborcji. Ostatecznie marszałek Sejmu rozmawiał z mieszkańcami, ale nie na scenie, tylko przed wejściem do kamienicy, przy rusztowaniach.

Karina Wojtusiak kandydatką na prezydenta Sosnowca

Wcześniej Hołownia przedstawił na wspomnianej konferencji prasowej kandydatkę Polski 2050 na prezydenta Sosnowca. Jest nią Karina Wojtusiak, wdowa po zmarłym w grudniu 2021 roku radnym Sosnowca Pawle Wojtusiaku. 

- Polska 2050 jest bardzo sfeminizowanym ruchem. Ma bardzo sfeminizowany klub parlamentarny. Kobiet w polityce powinno być zdecydowanie więcej - powiedział w Sosnowcu Szymon Hołownia.

- Sosnowiczanki, sosnowiczanie zasługują na wybór przy urnie wyborczej. Nie tylko jedna bądź druga drogę, ale też zasługują na trzecią drogę - stwierdziła Karina Wojtusiak. Kandydatka chce pokazać kobietą, szczególnie swojej córce, że kobiety mogą robić odważne rzeczy. Dodała, że jej mąż byłby z niej dumny. 

Liderkami list Polski 2050 do rady są również kobiety, a wśród nich Ewelina Stasik dyrektorka IX Liceum Ogólnokształcącego im. Szymborskiej w Sosnowcu, która zdobyła popularność w mediach społecznościowych po wykonaniu tańca Wednesday. Od 20 lat współorganizuje również miejski finał WOŚP w Sosnowcu. 

Zobacz WIĘCEJ:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3