Szpitale wprowadzają ograniczenia odwiedzin pacjentów. Powodem m.in. COVID-19

koronawirus

Redakcja

15 listopada, 2023

Późna jesień to okres wzrastającej liczby zakażeń i chorób. Kiedyś mówiło się tylko o grypie, ale od kilku lat jesienno-zimowym zagrożeniem jest też znany nam dobrze COVID-19. Niektóre szpitale wprowadziły ograniczenia dot. odwiedzić. 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu informowaliśmy o weekendowym wstrzymaniu przyjęć na SOR w WSS nr 3 w Rybniku. Powodem byłą absencja w personelu medycznym wynikająca m.in. z zakażenia wirusem COVID-19. 

Ta sama placówka wprowadziła też ograniczenia odwiedzin pacjentów. - W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wzrostem zachorowań na COVID - 19 w regionie począwszy od dnia tj. 13.11.2023 r. od godz. 16:00 do odwołania ogranicza się odwiedziny pacjentów w Oddziałach Szpitalnych - informuje rybnicki szpital.

Pacjenta może odwiedzić maksymalnie jedna osoba na 30 minut.  W wyjątkowych przypadkach np. gdy pacjent jest w stanie terminalnym - za zgodą Kierownika Oddziału/lekarza dyżurnego - dwie osoby.

- Wstrzymuje się odwiedziny u pacjentów poddanych izolacji z powodu zachorowania na COVID - 19. W szczególnych sytuacjach o ewentualnej wizycie w oddziale decyduje Kierownik Oddziału/ lekarz dyżurny. Odwiedziny muszą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego - dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu ze szpitala oraz przy wejściu i wyjściu z sali chorego, zachowanie bezpiecznego dystansu - dodaje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku. Odwiedzający nie może mieć typowych objawów dla grypy czy koronawirusa.

Ograniczenia w Cieszynie

Szpital Śląski w Cieszynie również wprowadził ograniczenia dot. wizyt pacjentów przebywających na Oddziale Rehabilitacyjnym. Powód ten sam: zwiększona liczba zachorowań na infekcje wirusowe. 

Od 13 listopada do 26 listopada pacjentów można odwiedzić tylko w godzinach 14 - 17. Odwiedzający nie może mieć objawów choroby i musi mieć założoną maseczkę. 


fot. Pixabay

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3