Szpital wojewódzki w Rybniku wznawia przyjmowanie porodów

Baby gc1a3619c3 1920

Redakcja

30 września, 2022

Od 1 października kobiety znów będą mogły rodzić w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. Do placówki wróciła ordynator oddziału neonatologii, który jest niezbędny do funkcjonowania oddziału porodowego.

Wybór dr. Jarosława Madowicza na nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku ma być nowym rozdziałem w burzliwej historii tej placówki. Jednak na początku dr Madowicz musiał zmierzyć się z problemami, które zostały po poprzedniczce. 

Dwa miesiące temu władze szpitala zdecydowały o zawieszeniu oddziału neonatologii. Powód? Od początku czerwca nie ma ordynatora oddziału. Neonatologia zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń u noworodków, zatem jest ściśle powiązana z ginekologią i położnictwem. Brak takiego zaplecza uniemożliwia funkcjonowanie porodówki. Jak potwierdziły lokalne media, szpital nie będzie przyjmował porodów od 1 sierpnia do końca września.

Pani ordynator oddziału zdecydowała się odejść, bo nie potrafiła znaleźć nowych lekarzy do pracy. Dzięki niej oddział cały czas mógł funkcjonować. Kiedy jednak rozeszła się informacja o zamknięciu neonatologii i porodówki, znaleźli się chętni do pracy w rybnickiej placówce.

- Po raz kolejny z niekłamaną satysfakcją informujemy, iż SP ZOZ WSS nr 3 w Rybniku przywraca kolejny zakres działalności. Z dniem 1 października 2022r. po 2 miesiącach przerwy wznawia działalność Oddział Neonatologiczny oraz porodówka Szpitala - informuje WSS nr 3 w Rybniku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3