Szpital w Świętochłowicach zawiesił działalność jednego z oddziałów

Zoz swietochlowice

Redakcja

3 lutego, 2024

ZOZ Świętochłowice zawiesił do końca lutego oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. Powodem jest brak lekarzy.

Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym jest zawieszony w okresie od 1 do 29 lutego 2024 roku. Powodem jest brak lekarzy specjalistów, a tym samym brak możliwości udzielenia świadczeń zdrowotnych.

- Pomimo wielu działań, rozmów, postępowań konkursowych na świadczenia medyczne w zakresie neurologii, nie udało się zebrać kadry umożliwiającej ciągłe funkcjonowanie oddziału - komentuje prezes zarządu ZOZ w Świętochłowicach, Anita Przytocka. 

Szpital z końcem stycznia zakończył współpracę z dotychczasową ordynator oddziału, lekarzami w trakcie specjalizacji, a jeden z lekarzy odejdzie z końcem lutego. Szpitalowi brakuje tym samym specjalistów. Prezes placówki podkreśla, że stale podejmowane są działania, mające na celu pozyskanie nowej kadry lekarskiej. 

ZOZ w Świętochłowicach podpisał porozumienia ze Sosnowieckim Szpitalem Miejskim, Szpitalem Miejskim w Zabrzu i Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej. Współpraca polega na świadczeniu usług w zakresie neurologii i udarów dla mieszkańców Świętochłowic na czas zawieszenia oddziału w świętochłowickim szpitalu. 

Fot. ZOZ Świętochłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3