Szósta wigilia w bytomskiej noclegowni

ZFC4807

Redakcja

21 grudnia, 2023

Fundacja Petralana przy wsparciu Kolei Śląskich i Koksowni Bytom po raz szósty zorganizowała wigilię w bytomskiej noclegowni. We wspólnym świętowaniu wzięło udział ponad 80 osób dotkniętych kryzysem bezdomności.

W wigilii w bytomskiej noclegowni razem z osobami dotkniętymi kryzysem bezdomności uczestniczyli również zaproszeni goście, w tym prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, radni miasta, senatorka Halina Bieda. Całe przedsięwzięcie sfinansowały z kolei dwie bytomskie firmy: Petralana i Koksownia Bytom, a także Koleje Śląskie.

Fundacja PETRALANA szósty rok z rzędu organizuje wigilię w noclegowni przy ul. Kosynierów 26 w Bytomiu dokładając wszelkich starań, aby radość Świąt Bożego Narodzenia docierała także do osób w kryzysie bezdomności. Cieszymy się, że w tym roku do grona firm wspierających przedsięwzięcie dołączyły Koleje Śląskie mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana. 

Fundacja Petralana została powołana do życia osiem lat temu – w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej Petralana. W tym roku fundacja zorganizowała mi.n XIX Olimpiadę Przedszkolaków, zajączka dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu, VI Bieg Charytatywny Gonitwa i trzecie hokejowe starcie pomiędzy drużynami artystów polskich i TVN24 na bytomskim lodowisku.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3