Nowy wiadukt drogowy nad torami w Myszkowie

Csm Wiadukt drogowy w Myszkowie nad linia kolejowa Czestochowa Zawiercie fot Waldemar Mistal 6ceaf0674c

Redakcja

21 grudnia, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zrealizowały inwestycję budowy nowego wiaduktu drogowego nad torami w Myszkowie. Obiekt ma zwiększyć bezpieczeństwo komunikacyjne w mieście nad linią kolejową nr 1 Warszawa Zachodnia - Katowice.

Koszt inwestycji to 19 mln zł netto przy wsparciu funduszy unijnych POIiŚ. Wiadukt powstał w Myszkowie Nowej Wsi nad odcinkiem linii kolejowej nr 1 Częstochowa – Zawiercie. Korzystają już z niego kierowcy i piesi.  Obiekt ma ponad 18 m długości i ok. 14 m szerokości. Zastąpił dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w poziomie szyn przy ul. Koziegłowskiej. Na wiadukcie są też chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawca przebudował również odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Żarki i Koziegłowy (nr 789).

Nowy wiadukt ma zwiększyć bezpieczeństwo, ale też usprawnić komunikację w powiecie myszkowskim. Nowe rozwiązanie usprawnia komunikację drogową i skraca czas przejazdu na drugą stronę torów – bez konieczności oczekiwania na przejeździe kolejowo–drogowym.

Zadanie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zrealizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach i firmą Nowak Mosty Sp. z o.o. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł netto, w tym udział PLK to 4,8 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

fot. PKP PLK

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3