Sznupek jest już dorosły. Ma nowy wygląd, ale nadal jest lubiany przez dzieci

35 746735

Redakcja

1 marca, 2023

Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. Jest już dorosły, dlatego zdecydowano się na zmienienie jego wyglądy. Pomimo już 20 lat, nadal wygląda na przyjaznego funkcjonariusza, któremu można bezgranicznie zaufać.

- Nowy wizerunek „Sznupka”, który został wprowadzony zgodnie z jego "wkroczeniem w wiek dorosły", to kolejny etap w historii tej popularnej maskotki. Jego aktualny wygląd wprowadza nowe elementy kolorystyczne, które sprawiają, że jest on bardziej nowoczesny i przystosowany do wymagań dzisiejszych czasów - informuje śląska komenda.

Według policji, "nowy Sznupek" jest bardziej atrakcyjny dla dzieci. Z jego buzi nie zniknął charakterystyczny uśmiech. Policja ma nadzieję, że „Sznupek” będzie cieszył się sympatią dzieci i dorosłych i skutecznie pomagał w profilaktyce społecznej.

„Sznupek” jest przede wszystkim symbolem bezpieczeństwa – przy jego pomocy dzieci poznają zasady prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Ale to nie tylko edukacja – maskotka wzbudza także uśmiech i sympatię, co z pewnością ułatwia nawiązywanie kontaktu z policjantami i buduje pozytywne relacje z nimi.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3