Rusza Szlachetna Paczka. Znajdź rodzinę, której możesz pomóc!

Pop sz

Redakcja

16 listopada 2019

Ruszyła internetowa baza rodzin, spośród których każdy zainteresowany może wybrać tę, której zechce przygotować „szlachetną paczkę”. Prezenty trafią do rodzin w czasie „weekendu cudów” czyli podczas finału XIX edycji Szlachetnej Paczki 7 i 8 grudnia. Jak wiele rodzin z naszego regionu potrzebuje wsparcia? Zapytaliśmy organizatorów akcji!

Uruchomiona baza rodzin dostępna jest na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. „Do bazy wciąż trafiają nowe, przejmujące historie – każdego dnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odbywają około 1000 spotkań z potrzebującymi rodzinami. Pomyślmy o tych, którym zabrakło szczęścia, możemy im pomóc” – powiedziała PAP Katarzyna Dąbek z biura prasowego projektu.

Jak dotąd organizatorzy wytypowali co najmniej 21 tys. rodzin i osób, które mogą potrzebować pomocy materialnej i niematerialnej. 12 tys. z nich już odwiedzili. Zgodnie z zapowiedziami wolontariusze jeszcze przez najbliższe tygodnie będą odwiedzać rodziny.

W województwie śląskim jest 2,5 tysiąca rodzin potrzebujących pomocy. Jednak, jak mówią organizatorzy, ta liczba może wzrosnąć. Baza rodzin będzie na bieżąco aktualizowana.

[CZYTAJ TAKŻE: Ochotnicy z Czeladzi chcą pomóc dzieciakom. Jak to zrobią?]

Z internetowej bazy każdy zainteresowany może wybrać jedną lub więcej rodzin, a także osobę samotną i przygotować dla świąteczny prezent. Potrzebujący otrzymają dary w „weekend cudów” podczas finału XIX edycji Szlachetnej Paczki – 7 i 8 grudnia.

Szlachetna Paczka działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. To nie wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Ludzie dotknięci biedą odzyskują nadzieję na poprawę swojej sytuacji nie tylko dzięki pomocy materialnej, ale przede wszystkim dzięki temu, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył”

wyjaśniła Katarzyna Dąbek.

W zeszłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł.

"Wiem, że niektórzy mają w życiu o wiele mniej szczęścia niż ja. Uważam, że własnym szczęściem należy się dzielić i próbować pomagać tym, którzy mają w życiu gorzej. Też kiedyś mogę być w takiej sytuacji i chciałabym, by wtedy ktoś mi pomógł” – mówi jeden z darczyńców Szlachetnej Paczki.

Jak dotąd łączna wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła 339 mln zł. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. W zeszłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze tacy jak Andrzej Wrona, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk czy Olga Frycz.

 (S24/PAP)

zdjęcie: Szlachetna Paczka/facebook.com

Chocolates 3193666 1280

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3