Szkolenie śląskich terytorialsów

KK138214

Redakcja

10 października, 2022

Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z innymi służbami, m.in. policją i strażą pożarna odbyli szkolenia w zakresie wspólnych działań. Wśród ćwiczeń znalazły się m.in. przeprawa przez rzekę, zasadzka na pojazdy i marsz ubezpieczony.

Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej 8 października 2022r. szkolili się z innymi służbami mundurowymi w Jaworznie w ramach comiesięcznej rotacji. Do zajęć dołączyli przedstawiciele Urzędu Miasta Jaworzno, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, a także Straż Miejska. 

W trakcie szkolenia służby miały przede wszystkim poznać wzajemnie swoje mocne strony i nauczyć się współpracy w kryzysowych sytuacjach. W trakcie trwania ćwiczeń szkoleni ćwiczyli m. in. przeprawę przez rzekę, zasadzkę na pojazdy, szturm na obozowisko, a także marsz ubezpieczony. Dodatkowo żołnierze 13ŚBOT mieli możliwość użytkowania pojazdów Muzeum Techniki Wojskowej z Jaworzna. 

Jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy – wspólne szkolenia dobrze nas integrują i pozwalają poznać mocne strony każdej ze służb i dać możliwość uzupełniania się. Wszyscy jesteśmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania, a dzięki różnorodności potrafimy z tego czerpać i stale się od siebie uczyć. To nie pierwsze i na pewno nie ostatnie ćwiczenia w których rozwijamy umiejętność współpracy z innymi – mówi por. Błażej Klag (131blp), organizator szkolenia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3