Szef górniczej Solidarności: "Ktoś robi ze mnie czy z ludzi idiotów?"

269819130 317565660231001 4212977788922603551 n

Redakcja

28 grudnia 2021

Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności skomentował aktualną sytuacje, która panuje w polskim górnictwie.

Dzisiaj mają się odbyć kolejne rozmowy w sprawie porozumienia związkowców z zarządem Polskiej Grupy Górniczej.  

Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności przed spotkaniem skomentował ceny polskiego węgla i główny powód sporu: "Ktoś robi ze mnie czy z ludzi idiotów? (...) Nam chodzi o jakąś rekompensatę (...) Dzisiaj chodzi o załogę PGG. Ci ludzie zapie***ają, a my nie możemy drożej sprzedać tego węgla."

Będziemy się pytać zarządu Polskiej Grupy Górniczej, jakie podjęła kroki, żeby wyegzekwować (...) należności, które nam się należą: czyli odszkodowania za to, że nie odbierano od nas węgla i za to, że ponieśliśmy kosztowne inwestycje i z tego tytułu mamy zadłużenie

Powiedział bogusław hutek, przewdoniczący solidarności. 

Hutek skomentował również sytuację związaną z ruchem Pokój, KWK Rudy Śląskiej. 

Nikomu nie zagwarantuję, czy Pokój odejdzie w styczniu czy lutym. I ci ludzie do kiedy mają czekać? Do czerwca, do maja, do kwietnia? To nie moja wina, że przez trzy miesiące nie było ministra odpowiedzialnego za górnictwo (...) Mnie interesuje to, żeby ludzie odeszli i to jak najszybciej odeszli

Powiedział hutek. 

Szef Solidarności zapowiedział również, że przygotowywane jest referendum strajkowe. "Składamy dzisiaj pismo, żeby nam przygotowano listy do referendum strajkowego, no bo musimy zaagażować załogi (...) Załogi muszą zrozumieć, że jak chcemy coś wywalczyć, nie tylko na teraz, ale na przyszłość, żeby ta spółka funkcjonowała, to muszą zacząć się angażować w te działania." - skomentował.

Sytuację skomentował również wiceminister Piotr Pyzik: "Będę chciał wysłuchać wszystkich argumentów (...) O wynikach rozmów poinformuję bezpośrednio po". Zadeklarował również, że widzi szansę na rozwiązanie sporu. 

269737925 666366624355134 1367509383337530080 n 01

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3