Szczęśliwy finał poszukiwań 62-latka, który zgubił się w lesie

38 726433

Redakcja

27 września, 2022

Mężczyzna zgubił się w lesie w pobliżu zbiornika wodnego „Dziećkowice”. Sam zadzwonił na policję. Okazało się, że 62-latek doznał urazu nogi i nie był w stanie się poruszać. Bieruńcy policjanci wraz z katowickimi mundurowymi i strażakami przeczesywali teren w poszukiwaniu mężczyzny, któremu zdążył rozładować się telefon. Mężczyzna po około dwóch godzinach poszukiwań został odnaleziony.

Bieruńscy policjanci wspierani przez strażaków i mundurowych z katowickich Oddziałów Prewencji prowadzili akcję poszukiwawczą za 62-letnim mieszkańcem województwa opolskiego. Mężczyzna zgubił się w lesie w pobliżu zbiornika wodnego „Dziećkowice”. Całe szczęście miał przy sobie telefon, którym zaalarmował mundurowych. Dzięki temu dowiedzieli się w jakiej mniej więcej okolicy może przebywać oraz, że doznał urazu nogi i nie może się poruszać. 

Niestety w trakcie poszukiwań, telefon mężczyzny się rozładował, co uniemożliwiło z nim kontakt. Policja natychmiast skierowała na miejsce wszystkie patrole pełniące służbę. Wspierali je mundurowi z Oddziałów Prewencji w Katowicach, a także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego i Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Dzięki wspólnie podjętym działaniom finał akcji okazał się szczęśliwy. Mężczyzna po około dwóch godzinach poszukiwać został odnaleziony. Na miejscu czekała już załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała 62-latka do szpitala. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3