Szarżowanie Marzanny z Hegemonem Mysłowice. Rugby Klub zaprasza na rodzinny piknik

104babad 7b9f 3cbb 7130 6b195fe8f15f

Redakcja

15 marca 2022

Powoli zbliża się wiosna, dni są coraz dłuższe, temperatura rośnie i budzi się ochota do przebywania na zewnątrz. Dlatego Rugby Klub Hegemon Mysłowice już w najbliższą niedzielę (20 marca) serdecznie zaprasza do aktywnego wejścia w nową porę roku! Od godz. 10:00 wystartuje rodzinny piknik, a – jak dobrze już wiedzą mieszkańcy Mysłowic – imprezy organizowane przez rugbystów to zawsze świetna zabawa.

Klub zaplanował wiele atrakcji, w szczególności wspólne gry i zabawy dla rodziców i dzieci. Głównym akcentem sportowym będzie wewnętrzny mecz treningowy drużyny seniorów, która obecnie zajmuje pozycję lidera w rozgrywkach drugiej ligi rugby.


Na najodważniejszych czeka symboliczne pożegnanie zimy, czyli „szarżowanie Marzanny". Póki co rugbyści nie chcą jednak zdradzić, co kryje się pod tą intrygującą nazwą.

Mysłowiczanie nie zapomnieli także o obowiązkowym elemencie każdego pikniku - będzie pierwszy grill w tym roku, a najmłodsi będą mogli uraczyć się popcornem i watą cukrową.

Przy okazji spotkania na pikniku rodzinnym klub przypomina, że w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę darów dla Ukrainy. Zbiórka została zainicjowana 25 lutego, ponieważ zawodnicy Hegemona Mysłowice nie chcieli, i dalej nie chcą, obojętnie obserwować zdarzeń, ale wolą nieść realną pomoc dla Ukrainek i Ukraińców. W koordynacji akcji aktywny udział bierze zawodnik Hegemona – pochodzący z Ukrainy Wasyl Lazorenko, który pozostaje w kontakcie z ukraińskimi instytucjami; zbiera informacje o aktualnie potrzebnych rzeczach i organizuje transporty tak, żeby pomoc trafiła do miejsc, które jej najbardziej potrzebują.

Od wybuchu wojny Hegemoni wysłali już 2 transporty za naszą wschodnią granicę. W pierwszym transporcie zgromadzono sporo żywności, środków opatrunkowych, pieluch i kołder. W drugim zawodnicy postawili przede wszystkim na rzeczy potrzebne ukraińskim żołnierzom – buty wojskowe, mundury, karimaty czy latarki. W ostatnich dniach dotarły do klubu dary od uczniów i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 14 w Mysłowicach, wśród nich głównie koce i śpiwory.

W tym momencie najbardziej pożądane są rzeczy dla walczących: odzież, obuwie wojskowe/robocze/trekkingowe. Niezmiennie potrzebne są także produkty higieniczne i lecznicze, środki pierwszej pomocy oraz latarki, karimaty i śpiwory.
 

D96be9bf 9e90 14a7 2a6d 65f678c5d2e7

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3