Szalona jazda kierowcy autobusu w Rudzie Śląskiej

Autobusrudaslaska

Redakcja

25 kwietnia, 2023

Co ten kierowca zrobił? Trudno to pojąć. To kolejny incydent z udziałem autobusu miejskiego w Rudzie Śląskiej

24 kwietnia kamery Business Control MONITORING uchwyciły zdarzenie drogowe z udziałem autobusu miejskiego w Rudzie Śląskiej w Halembie. Trudno wytłumaczyć to co zrobił kierowca. Jadąc prosto przejechał przez pas do skrętu w lewo. Następnie jechał dalej przez fragment jezdni wyłączony z ruchu i wjechał na pas służący do włączenia się dla kierowców wyjeżdżających z parkingu. Znów przejechał przez fragment wyłączony z ruchu i jadąc cały czas prosto wjechał na kolejny pas do włączania się do ruchu.

Szalona jazda kierowcy, który omijał tym samym korek zakończyła się zderzeniem z samochodem osobowym, którego kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo, chcąc wjechać na pas, którym nie powinien poruszać się kierowca autobusu.

Na szczęście prędkość obu pojazdów nie była duża.

Kierowca autobusu wjechał na przejazd kolejowy

15 kwietnia na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rudzie Śląskiej - Wirku. Jedna z kamer Business Control MONITORING uchwyciła moment, w którym widać jak kierowca autobusu miejskiego wjeżdża na zamykany przejazd kolejowy. Niestety "nie odstraszyły go" opadające rogatki.

Pojazd zahaczył o jeden ze szlabanów. Na szczęście autobus przejechał przez przejazd. Autobusem kierował 51-latek. -  Dyżurny rudzkiej komendy został poinformowany przez dyspozytora WCPR o tym, że kierowca autobusu wjechał na przejazd kolejowy, zahaczając o zamykające się półzapory - informuje rudzka policja.

Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 3000 złotych i dostał 15 punktów karnych.

zdjęcie z kanału youtube Business Control Monitoring

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3