System Informowania Mieszkańców w Piekarach Śląskich. Jak się zarejestrować?

Iphone gfccdb317b 1280

Redakcja

24 października, 2022

Urząd Miasta Piekary Śląskie prowadzi specjalny kanał komunikacji z mieszkańcami poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych SMS. Jego głównym celem jest szybki i skuteczny proces informowania o wydarzeniach lub zagrożeniach na terenie miasta.

Urząd Miasta Piekary Śląskie prowadzi specjalny serwis SMS, dzięki któremu każdy zarejestrowany w systemie mieszkaniec otrzyma bezpłatnie najświeższe informacje odnoszące się do tego co dzieje się w mieście.

Komunikaty dotyczą aktualnych zmian meteorologicznych i niebezpiecznych sytuacji pogodowych, utrudnień w ruchu drogowym czy awarii energetycznych, gazowych lub wodociągowych.

Na bieżąco wysyłane są także komunikaty o wszelkich ciekawych wydarzeniach kulturowych i sportowych w mieście. Ponadto mieszkańcy otrzymują wiadomości na temat bezpłatnych badań lekarskich i programów zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp.

To nowoczesna forma komunikacji z mieszkańcami, która pozwala na przekazywanie informacji w prosty, szybki i bezpośredni dla zainteresowanej osoby sposób.

Jak zarejestrować się w systemie?

Aby otrzymywać najświeższe informacje w postaci wiadomości SMS, należy zarejestrować się w bezpłatnym serwisie miasta wysyłając wiadomość sms ze słowem kluczowym pod nr tel: 503 340 503.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym, co aktualnie dzieje się na piekarskich drogach (np. gdzie obecnie przeprowadzane są remonty lub które drogi są nieprzejezdne), to wyślijcie na podany wyżej numer sms o treści piekarykierowca. Wszystkie ostrzeżenia (w tym informacje o awariach, ostrzeżenia meteorologiczne itp.) będziecie otrzymywać, jeśli wyślecie sms o treści piekaryostrzezenia. Osoby zainteresowane ogłoszeniami i informacjami z Urzędu Miasta powinny wysłać sms o treści piekaryurzad. Informacje sportowe będziecie otrzymywać po wysłaniu smsa o treści piekarysport, a powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych po wysłaniu smsa o treści piekarykultura.

Koszt jednego wysłanego smsa jest naliczany według taryfy operatora. Wszystkie późniejsze informacje otrzymywane z serwisu informacyjnego Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich są bezpłatne. 

By zrezygnować z usługi  należy ponownie wysłać sms na numer 503 340 503 ze słowem kluczowym.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3