Świętochłowiczanie będą świętować! Sprawdź program Święta Miasta

fot. UM Świętochłowice

Redakcja

8 września, 2023

Skolim, Long&Junior czy Łydka Grubasa to tylko niektóre propozycje muzyczne na sobotni wieczór! W Świętochłowicach 9 września odbędzie się Święto Miasta, którego start przewidziano na godzinę 17.00. Dodatkowo dla młodzieży przygotowano Święto Kolorów, na dzieci czeka lunapark, zaś na starszych strefa gastronomiczna!

Mieszkańcy spotkają się w Parku Jordanowskim w centrum Świętochłowic (ul. Sikorskiego / Harcerska). Oprócz koncertów chętni będą mogli wziąć udział w Holi Święcie Kolorów, odbywającym się także na terenie parku. Zabawa polega na obrzucaniu się kolorowymi proszkami w rytm muzyki. Po muzycznych wrażeniach będzie okazja do posilenia się w strefie gastronomicznej.

Line-up sobotniego wydarzenia prezentuje się następująco:

  • 17.00 – WonerS
  • 17:30 – Skolim
  • 18:30 – Dance2Disco
  • 19:00 – Power Play
  • 20:00 – Dance2Disco
  • 20:15 – Łydka Grubasa
  • 21:45 – Dance2Disco
  • 22:00 – Long&Junior

Świętowanie zostanie przedłużone aż do niedzieli za sprawą Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbywać się będzie na terenie dawnego parku linowego na terenie “OSiR Skałka”. Podczas wydarzenia zaprezentują się stowarzyszenia i grupy działające w mieście. Czeka też mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy motocyklowe, grupa rekonstrukcyjna, lody, grill i wiele więcej. Wstęp wolny. 

Start pikniku o godz. 16.00.

– Tegoroczna oferta muzyczna skierowana jest do różnych grup – od fanów disco-polo, przez entuzjastów młodych, popularnych talentów sceny disco, aż po ulubieńców muzyki alternatywnej. Wszystko skumulowane jest w jednym intensywnym dniu koncertowym. Zachęcam wszystkich, by choć na chwilę przyjść posłuchać którejś ze swoich ulubionych kapel. Zakończmy miło wakacje i okres letnich imprez plenerowych. Zapowiada się wspaniała pogoda, więc tym bardziej świetna zabawa w Parku Jordanowskim gwarantowana – mówi Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice – gospodarz wydarzenia.


powiązane artykuły:

1 Hala 2
Lokalne 22 sierpnia, 2023

Za prawie 56 mln złotych powstanie w Świętochłowicach nowa hala sporotwo-widowiskowa. Zlokalizowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3