Świętochłowice: pobił…przez srebrną obrączkę

60 617443

Redakcja

8 czerwca 2020

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 43-letni bytomianin. Mężczyzna brutalnie pobił 49-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, a następnie go okradł.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed 20.00. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji jadąc ulicą Katowicką, zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Nad nim stał pochylony inny mężczyzna. Ten widok zaniepokoił stróżów prawa, którzy natychmiast zawrócili, by sprawdzić co się stało. W tym momencie jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjanci rozdzieli się. Pierwszy mundurowy podbiegł do pokrzywdzonego, aby udzielić mu pomocy. Natomiast drugi nie zastanawiając się ani chwili ruszył w pościg za uciekinierem. Jednocześnie drogą radiową przekazał informację oficerowi dyżurnemu wraz z rysopisem agresora. Do pościgu dołączyli świętochłowiccy kryminalni. Mężczyzna uciekał okolicą torowiska oraz terenów zielonych. Policjanci jednak nie dali za wygraną i już po chwili jeden z policjantów z drogówki, po pościgu pieszym zatrzymał oprawcę przy nasypie kolejowym.

Napastnikiem okazał się 43-letni bytomianin. Jak ustalili policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, mężczyzna pobił 49-letniego rudzianina, a następnie ściągnął z jego palca obrączkę i ją ukradł. Z zeznań świadków wynika, że agresor uderzał pokrzywdzonego pięścią w głowę i kopał go po ciele. Całe zdarzenie zarejestrowały również kamery monitoringu miejskiego. Agresor został przewieziony do świętochłowickiej komendy. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat więzienia. Jak się okazało, kartoteka karna oprawcy jest obszerna, a mężczyzna dział w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd zastosował wobec mieszkańca Bytomia środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

foto: KMP Świętochłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3