Święta Wojska Polskiego pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

223459043 186391123533025 3445354254849039880 n

Redakcja

2 listopada, 2022

MON: Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” hasłem Święta Wojska Polskiego. Uroczystości i żołnierskie atrakcje czekają nie tylko na mieszkańców Warszawy.

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje:

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ministerstwo Obrony Narodowej poprzez pikniki prezentuje profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego. Zachęca wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością, by wstępowali do Wojska Polskiego”

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście i Plac Piłsudskiego w Warszawie to miejsca, gdzie Wojsko Polskie zachęcało do uczestnictwa w obchodach swojego Święta w 2021 r. Żołnierski flash mob zainteresował turystów i mieszkańców Warszawy i był impulsem do szerszej akcji informacyjnej.

Pokaz musztry paradnej zaprezentowali żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w rytmie oprawy muzycznej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Uroczystości i żołnierskie atrakcje czekają nie tylko na mieszkańców Warszawy. Ważne jest, aby także lokalne społeczności w całym kraju mogły uczcić pamięć bohaterskich przodków i obrońców Ojczyzny.

W 30 miejscowościach 14 i 15 sierpnia odbędą się Pikniki Wojskowe pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”.

W województwie śląskim w dniu 15.08. pikniki wojskowe odbędą się w Skoczowie i Koziegłowach.

Od lipca, co weekend w innym mieście działa  rónież objazdowe Wojskowe Kino Plenerowe. Można bezpłatnie obejrzeć najlepsze polskie filmy wojenne, z ostatnich 10 lat.

Od lipca do listopada powstają murale w ramach konkursu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Muralom towarzyszą lokalne akcje w przestrzeni otwartej np. wystawy militariów, „żywe lekcje historii”, pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncerty.

 

Źródło: PAP Mediaroom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3