Święta na Nikiszu. Tłum ludzi na jarmarku [GALERIA]

IMG 0775

Redakcja

8 grudnia, 2019

Starannie wyselekcjonowani wystawcy z całej Polski przyjechali na Nikiszowiec. Tłum ludzi przybył do zabytkowej dzielnicy, aby zobaczyć ten wyjątkowy świąteczny jarmark.

Wyjątkowe miejsce musi mieć wyjątkowy jarmark. Nikiszowiec podczas jarmarku chcą zobaczyć nie tylko katowiczanie, ale ludzie z całej Polski, a nawet Europy! Zwiedzający znajdą m.in. stragany z najwyższej jakości rękodziełem i sztuką użytkową. Wszystko okraszone magiczną atmosferą zabytkowego osiedla robotniczego.

Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi mogą pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę podkreślają specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszy scena artystyczna, na której usłyszeć można m.in. świąteczne kolędy i pastorałki.

Jarmark na „Nikiszu” trwa jedynie do 8 grudnia, więc niech żałują Ci, którzy nie zdążyli. Na czas imprezy uruchomiona została specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. Dostępnych jest ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca.

Jarmark przyciąga ogromną liczbę odwiedzających, więc mimo tak dużej ilości miejsc parkingowych nie jest łatwo zaparkować samochód.

Jarmark na Nikiszu pojawił się po raz dwunasty. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością.

IMG 0743

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3