Sukces wiceministra Pyzika. Zjechał na poziom 650 metrów w kopalni Knurów

Pyzikjsw
Kastelik

Szymon Kastelik

17 listopada, 2022

Jakiś czas temu w kopalni Staszic wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zjechał na poziom 900 metrów. Wiceminister Piotr Pyzik odpowiedzialny za górnictwo nie chciał być gorszy. Zjechał na 650 metrów w kopalni Knurów.

Ruch Knurów to najstarsza kopalnia w grupie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Działa prawie 120 lat. To właśnie w knurowskim zakładzie pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Piotr Pyzik zjechał na poziom 650 metrów, żeby zobaczyć jak pracuje się górnikom w ścianie 6.

Najpierw wiceminister aktywów państwowych spotkał się (na powierzchni) z prezesem JSW Tomaszem Cudnym i dyrekcją kopalni Knurów-Szczygłowice, do której należy Ruch Knurów. Tematami rozmów było bezpieczeństwo pracowników oraz perspektywy rozwoju kopalni. Wiceminister Pyzik zapoznał się z prowadzonymi w kopalni inwestycjami i problemami, które pojawiają się na drodze poszerzenia bazy zasobowej JSW.

- Po prezentacji minister w towarzystwie prezesa spółki i dyrektora kopalni zjechał na poziom 650 metrów do ściany 6 w pokładzie 401/2, aby osobiście sprawdzić, w jakich warunkach pracują górnicy. Po rozmowach z górnikami pracującymi w ścianie, minister wyjechał na powierzchnię, gdzie w towarzystwie prezesa Cudnego spotkał się z przedstawicielami strony społecznej - informuje JSW.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3