Studenci przejęli Katowice! Ruszają Juwenalia Śląskie

IMG 20230523 134510 3

Redakcja

23 maja, 2023

Od dzisiaj do soboty stolicą województwa śląskiego rządzą studenci! Rozpoczynają się Juwenalia Śląskie 2023!

We wtorek, 23 maja ulicami centrum Katowic przeszedł korowód złożony ze studentów m.in. Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, AWF i Politechniki. Przemarsz ruszył spod UE, przeszedł przez ul. Wojewódzką, zaliczył mały przystanek na skrzyżowaniu Warszawskiej i Bankowej, aż w końcu dotarł pod pomnik gen. Ziętka w Parku Powstańców Śląskich. 

Było głośno, a do wspólnej zabawy dołączali mieszkańcy Katowic i nie tylko. Tradycyjnie na mecie korowodu prezydent Katowic, Marcin Krupa przekazał studentom klucze do miasta i życzył dobrej zabawy. Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek przypomniał, że juwenalia to święto studentów, które pokazuje, że studia to nie tylko ciężka praca, ale też czas radości oraz celebrowania młodości.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

W środę studenci opanują kluby, natomiast od czwartku ruszają koncerty przy Parku Leśnym w Muchowcu. Nie zabraknie gwiazd polskiej muzyki. Dla śląskich studentów wystąpią m.in. Margaret, Avi, Igo, Rubens oraz najlepsi dj'e w Polsce. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących oraz turnieju w "narodowy sport" studentów, czyli flanki. 

IMG 20230523 134304

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3