Startują rozgrywki IV ligi i Klasy Okręgowej!

Start ligi PAP

Redakcja

22 lipca, 2020

W IV lidze zagrają 34 drużyny podzielone na dwie grupy po 17 zespołów każda, zgodnie z terminarzem opublikowanym po poniedziałkowym losowaniu. Dodajmy, że na podstawie wniosku klubów Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę dotyczącą wieku młodzieżowca. W każdej drużynie będzie musiało grać dwóch młodzieżowców, ale jeden z nich będzie mógł być z rocznika 1999 lub młodszy, a drugi musi być z rocznika 2000 lub młodszy.

Najlepsze drużyny w grupach I i II rozegrają mecze barażowe o awans do III ligi. Spadną zespoły z miejsc: 15, 16 i 17 oraz - w przypadku gdy z III ligi nie spadnie żaden z zespołów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, drużyny z miejsc 14 rozegrają baraże o utrzymanie.

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. O ich składach decydują Podokręgi. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy.

Po 8 drużyn w 6 grupach - zgodnie z podziałem terytorialnym Podokręgów: Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec, Katowice-Sosnowiec, Racibórz-Rybnik, Bielsko-Biała-Tychy i Skoczów-Żywiec, systemem każdy z każdym - mecz i rewanż - będzie rywalizować o awans. Pozostałe drużyny w 6 grupach (jak wyżej) zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

W grupie Bytom-Zabrze spadną 4 ostatnie drużyny, w grupie Częstochowa-Lubliniec 6, w grupie Racibórz-Rybnik 5, w grupie Katowice-Sosnowiec 7, w grupie Bielsko-Biała-Tychy 4 i w grupie Skoczów-Żywiec 4. Liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadkowiczów z wyższych klas.

W sezonie 2021/2022 każda grupa w IV lidze oraz Klasie Okręgowej liczyć będzie 16 drużyn.

Zarząd postanowił także anulować kary dyskwalifikacji określone liczbą meczów za czerwone kartki dla zawodników oraz osób funkcyjnych, które nie zostały wykonane w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Natomiast żółte kartki - czwarta, ósma, dwunasta itd. - należy wykupić zgodnie z regulaminem kar.

fot. PAP

Źródło: slzpn.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3