Stało się! Mieszkańcy GZM żegnają ŚKUP!

Microsoft Teams image 48

Redakcja

14 września, 2023

28 września koniec z kartą ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM. Stopniowo będą wyłączane kolejne funkcje ŚKUP. 

Przypomnijmy, że od początku sierpnia działa wstępna wersja aplikacji Transport GZM. Cały czas jest zmieniana i poprawiane według uwag użytkowników. Aplikacja i cały system Transport GZM zastąpi ŚKUP. 

Tak też się stanie pod koniec września. GZM informuje, że 28 września pożegnamy system ŚKUP. Pasażerowie będą mogli dokonywać wszystkich transakcji w nowym systemie – w aplikacji mobilnej i portalu Transport GZM, które zastępują system ŚKUP.

- Zamykanie starego uruchamianie nowego systemu, przy zachowaniu ciągłości procesów, to trudny i złożony procesmówi Adam Krakowczyk, Dyrektor Departamentu Informatyki w Urzędzie Metropolitalnym GZM

Transport GZM zastępuje ŚKUP

Z tego powodu wyłączane będą kolejne funkcje. 13 września wyłączona zostaje możliwość składania wniosków w Portalu Klienta i zamawiania nowych kart ŚKUP z wysyłką na adres. 22 września wyłączona zostanie również możliwość zamawiania nowych kart ŚKUP w Punktach Obsługi Pasażera i automatach biletowych. Po 22 września w systemie ŚKUP wstrzymana zostanie możliwość korzystania ze środków zgromadzonych w e-portmonetce, a dostęp do niej zostanie zablokowany 1 października. Środki z e-portmonetki będzie można przenieść do nowego systemu.

Jeżeli termin ważności karty ŚKUP mija we wrześniu, będzie można z niej skorzystać do końca miesiąca.

- Wydane wcześniej karty ŚKUP z dłuższym terminem zachowują ważność i mogą być używane jako identyfikator konta w nowym systemie. Nowe karty Transport GZM będą dostępne od 1 października w kioskach, automatach biletowych na przystankach i w Punktach Obsługi Pasażera - informuje GZM.

27 września to ostatni dzień dokonywania transakcji w systemie ŚKUP. 28 września nastąpi wyłączenie działania systemu ŚKUP. Wcześniej zapisane na kartach ŚKUP bilety długookresowe będą ważne i widoczne dla kontrolera w czasie ewentualnej kontroli. Nie skorzystamy jednak z zapisanych na karcie biletów jednorazowych, średniookresowych i pakietowych.

Dotychczasowi użytkownicy ŚKUP będą musieli założyć konto w Transport GZM. W październiku użytkownicy nowego systemu uzyskają możliwość zmigrowania danych ze swoich kart ŚKUP.

fot. GZM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3