Sprzęt za ponad 1,1 mln zł trafił do bielskiego szpitala wojewódzkiego. Najdroższe urządzenie to myjnia

Szpital Wojewódzki bielsko

Redakcja

11 października, 2023

Wart ponad 1,1 mln złotych sprzęt otrzymał Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej w ramach darowizny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Najdroższym urządzeniem jest myjnia, służąca m.in. do mycia łóżek i wózków.

- Wartość sprzętu myjni wynosi 820 tys. zł. Zastąpi wysłużoną myjnię, która działa od momentu uruchomienia szpitala, czyli od 2001 roku – mówi zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych bielskiej placówki Łukasz Matlakiewicz.

Nowa myjnia endoskopowa doposaży pracownię endoskopii, gdzie wykonuje się m.in. badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

- Warte 192 tys. urządzenie umożliwia mycie dwóch endoskopów w jednym czasie. To bardzo ważne przy rosnącej liczbie zabiegów, jakie codziennie wykonujemy w pracowni – informuje dyrektor.

Przekazana Szpitalowi Wojewódzkiemu myjnia ultradźwiękowa zastąpi starszą, wykorzystywaną cały czas w centralnej sterylizacji. Szpital otrzymał również centralę do monitorowania wraz z dwoma kardiomonitorami na oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych.

Na oddziały szpitalne rozdysponowanych zostanie również 25 materacy przeciwodleżynowych, przekazanych w darowiźnie przez Agencję Rezerw Strategicznych.

powiązane artykuły:

Nowy sprzęt w bielskim szpitalu
Lokalne 14 lipca, 2023

Fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne, a także łóżka szpitalne sterowane elektrycznie - trafi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3