Sprawca podpalenie drzwi katowickiego sądu aresztowany. To 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich

Podpalenie drzwi sądu

Redakcja

22 maja 2024

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w centrum Katowic. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podłożył ogień pod boczne, ewakuacyjne drzwi sądu. W wyniku pożaru uruchomiony został alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano pracowników sądu oraz petentów, łącznie około 400 osób. 

Natychmiastowa reakcja świadka, który nagrał telefonem komórkowym podpalacza i powiadomił służby, zapobiegło eskalacji pożaru. W wyniku podłożenia ognia zajęły się również worki z makulaturą znajdujące się wewnątrz budynku. Uszkodzeniu uległy również drzwi sądu. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł - relacjonuje policja. 

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Już kilka godzin później katowiccy policjanci zidentyfikowali podpalacza i zatrzymali mężczyznę.

Jest to 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut spowodowania pożaru, zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób i zniszczenie mienia - podała KMP w Katowicach.  

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 17 maja 2024

W ostatnich dniach strażacy na Śląsku mają ręce pełne roboty. Tym razem do niewielkiego pożaru do

Rozwodykatowice
Lifestyle 17 maja 2024

Wywiadu udzielił Mecenas Marcin Grabowski, znany prawnik, właściciel Kancelarii Prawnej oraz port

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3