Spore zmiany w rozkładach jazdy autobusów w Dąbrowie Górniczej

Lkuytgjk

Redakcja

4 maja, 2022

4 maja na trasę między Hutą Katowice a Powiatowym Urzędem Pracy w Dąbrowie Górniczej wyjechały autobusy oznaczone jako T-21. Zmieniły się także rozkłady jazdy linii autobusowych nr 603, 604, 606, 644, 807 i 814.

Wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej ma związek ze skróceniem trasy linii tramwajowej nr 28. Dwukierunkowe wagony, które do 3 maja kursowały do Redenu, od środy 4 maja z Osiedla Zamkowego w Będzinie dojeżdżają tylko do pętli przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

Skrócenie trasy do pętli ma związek z kolejnym etapem przebudowy torowiska: rozbiórką torów między Redenem a pętlą przy PUP. Dzięki temu prace będą prowadzone na całej szerokości torowiska. 

By zorganizować autobusową komunikację zastępczą konieczne były zmiany w rozkładach jazdy kilku linii. Powszechnie znany problem z brakiem kierowców autobusów sprawił bowiem, że Zarządowi Transportu Metropolitalnego nie udało się rozstrzygnąć przetargów na obsługę linii T-21: w trzech kolejnych postępowaniach nie wpłynęła żadna oferta.

– W tej sytuacji zaproponowaliśmy skrócenie trasy linii autobusowych nr 603 i 606 do przystanku Gołonóg Osiedle oraz zawieszenie kursowania linii nr 605. Dzięki temu możliwe było wygospodarowanie dwóch autobusów i skierowanie ich w dni robocze do obsługi linii T-21 – mówi Marcin Pająk z Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Dodatkowo ZTM zaproponował zmiany w rozkładach linii nr 807 i 814, dzięki którym udało się wygospodarować kolejny autobus do obsługi komunikacji zastępczej T-21.

ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY OD 4 MAJA:

  • zawieszone kursowania linii autobusowej 605;
  • skrócenie trasy linii 603 i 606 do przystanku Gołonóg Osiedle;
  • zmniejszenie częstotliwości kursowania linii 604 i 644 w dni robocze oraz soboty;
  • zmniejszenie częstotliwości kursowania linii 807 w dni robocze oraz linii 814 w niedziele i święta.

Ze szczegółowymi informacjami na temat zmian wprowadzanych 4 maja można zapoznać się na stronie ZTM-u.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3