Spore zmiany organizacji ruchu w Bytomiu. Sprawdź, gdzie wyznaczono objazdy

przebudowa wiaduktu w Bytomiu

Redakcja

27 lutego, 2023

W Bytomiu trwają prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Zamłyniu. Od wtorku, 28 lutego, ze względu na rozszerzenie zakresu robót nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany czekają również kierowców korzystających na co dzień z ul. Sikorskiego łączącej Stroszek z Rojcą, dzielnicą Radzionkowa.

Od wtorku, 28 lutego, ze względu na rozszerzenie zakresu robót związanych z przebudową wiaduktu w Zamłyniu, wyłączony zostanie prawy pas ruchu na pl. Wolskiego umożliwiający skręt w prawo w kierunku Szombierek. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę Szombierek będą musieli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi zarówno jazdę w kierunku ul. Miarki, jak również Szombierek. 

Zamknięcie prawego pasa ruchu zostanie wprowadzone już na ulicy Kolejowej w rejonie dworca autobusowego. Nadal utrzymane zostanie także zwężenie jezdni pod wiaduktem i wprowadzony zakaz poruszania się skrajnym, prawym pasem ruchu od pl. Wolskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. W stronę Szombierek kierowcy nadal pojadą wewnętrznym pasem ruchu - po torowisku.

Objazd do Łagiewnik

Kierowcy jadący z centrum w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów:

I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową;

II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską - Placem Wolskiego - Powstańców Warszawskich - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową;

III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową.

objazdy w Bytomiu

Zmiany na ul. Jagiellońskiej

Od 13 lutego wprowadzone zostały także zmiany organizacji ruchu wprowadzone na ul. Jagiellońskiej. Zamknięty został jeden z pasów ruchu, a auta mogą poruszać się tylko skrajnym prawym pasem w kierunku pl. Wolskiego oraz jednym pasem na wprost (po torowisku) w kierunku Szombierek.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

Od 27 lutego zmiany zostaną wprowadzone również na ul. Sikorskiego przy granicy Bytomia i Radzionkowa. Pod wiaduktem linii kolejowej nr 131 ze względu na prace związane z jego modernizacją zostanie wprowadzone zwężenie jezdni. 

objazdy w Bytomiupowiązane artykuły:

przebudowa wiaduktów w Bytomiu
Lokalne 3 lutego, 2023

W najbliższych dniach w Bytomiu wystąpią utrudnienia drogowe w rejonie wiaduktów nad ul. Strzelcó

Urząd Miasta Bytom
Wiadomości 27 stycznia, 2023

Już niebawem rozpoczną się nowe prace budowlane w Bytomiu. Tym razem przebudowa obejmie

fot. UM Bytom
Lokalne 10 stycznia, 2023

PKP PLK rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Bytomiu pomiędzy pl. M

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3