Spłonął częstochowski ambulans dla zwierząt. Trwa zbiórka na nowy

J1a0aae7d8b86f99

Redakcja

31 sierpnia, 2022

Pomagali zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy. Podczas powrotu z transportu bociana na zabieg do Ptasiego Azylu w Warszawskim ZOO, specjalny ambulans się zapalił. Wolontariusz, który próbował uratować jak najwięcej sprzętu medycznego z auta, sam doznał lekkich obrażeń. Teraz Stowarzyszenie prosi o pomoc finansową na zakup nowego ambulansu.

Stowarzyszenie Częstochowa Przyjazna Jerzykom - Jerzyk w dzielnicy Stradom, zasłynęło tym, że rozpropagowało budowę populacji pożytecznych jerzyków w Częstochowie. Następnie postanowili poszerzyć swoją działalność i pomóc jak największej liczbie zwierząt. Pojazd służył ratowaniu zwierząt po wypadkach, skorzystać mogli z niego też właściciele zwierząt, którzy nie mieli swojego transportu i wolontariusze dowozili ich do lecznicy. Niestety podczas piątkowego powrotu "z akcji", a dokładniej odwiezienia bociana za zabieg do Warszawskiego ZOO, pojazd się zapalił. 

Dzięki zimnej krwi i przytomnemu zachowaniu naszego wolontariusza Patryka udało się uratować częściowo wyposażenie pojazdu wraz z butlami tlenowymi, które stwarzały dodatkowe niebezpieczeństwo ( groziło wybuchem). Została wezwana natychmiast straż pożarna a do jej przyjazdu Patryk próbował gasić ambulans samodzielnie. Patryk z lekkimi obrażeniami trafił do jednego z częstochowskich szpitali na badania. Życzymy Mu szybkiego powrotu do zdrowia. - piszą przedstawiciele stowarzyszenia "Częstochowa Przyjazna Jerzykom".

Stowarzyszenie założyło internetową zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl na zakup nowego ambulansu. Dotychczas zebrano ponad 5 tysięcy z zakładanych 59 000 zł. Zakup nowego ambulansu pomoże im jak najszybciej wrócić do pracy i nieść pomoc jak największej liczbie, już nie tylko częstochowskich zwierząt.  Pieniądze na ambulans można również wpłacać na konto stowarzyszenia (nr konta : 43124012131111001113680044 z dopiskiem AMBULANS).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3