„Speed” nie zwalnia... Przekonał się o tym m.in. kierowca z Myszkowa [Wideo]

Speed2

Redakcja

6 czerwca 2020

Ta specgrupa codziennie skutecznie walczy z piratami drogowymi. Tylko w maju policjanci z grupy "Speed" ujawnili ponad 5 tysięcy wykroczeń drogowych.

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych. Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, o czym przekonał się kierowca osobówki z zamieszczonego poniżej filmu.

42-letni kierowca forda, w Katowicach na ul. Roździeńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h terenie zabudowanym. Mieszkaniec Myszkowa został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie.

Czytaj także: Myszkowska policja: Nie tak powinien wyglądać Dzień Matki...

W maju policjanci ze śląskiej grupy ”Speed” skontrolowali 54160 pojazdów i ujawnili 5053 wykroczeń na drogach naszego województwa. Większość z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli blisko 4 tysiące mandatów, zastosowali ponad 1000 pouczeń, a w 44 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali także 153 prawa jazdy oraz 177 dowodów rejestracyjnych. Do niechlubnego grona drogowych piratów niestety wciąż dołączają kolejni kierowcy.

Foto/Wideo: Policja Śląska

powiązane artykuły:

35 691379
26 stycznia 2022

Śląska grupa Speed podsumowała kolejny rok swojej działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na dr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3