Spali, ale nie płacili. Teraz grozi im 8 lat więzienia

Pexels pixabay 271639

Redakcja

24 października, 2022

23-latka oraz 40-latek zameldowali się z pensjonacie, jednak za ponad 10 dni hotelowych nie zapłacili. Nie było to ich pierwsze tego typu przestępstwo. W ten sposób "odpoczywali" w kilku pensjonatach i hotelach na Żywiecczyźnie. Oboje usłyszeli zarzuty, grozi im kara nawet 8 lat więzienia. 

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 23-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę, którzy korzystali z usług hotelowych, a następnie znikali, nie płacąc za nie. Otrzymali oni zgłoszenie od poszukanego właściciela pensjonatu dotyczące kobiety i mężczyzny, którzy  korzystali przez ponad 10 dni z pensjonatu, a następnie zniknęli, nie uiszczając opłaty. W ten sposób wyrządzili blisko 2 tysiące złotych strat.

Jak ustalili policjanci, oszuści podczas rejestracji podawali fałszywe dane, to jednak nie zmyliło śledczych, którzy szybko ustalili, że może to być 23-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzuty. Jak się okazało, w ten sposób oszukali właścicieli z jeszcze kilku pensjonatów i hoteli z terenu powiatu żywieckiego i sąsiadujących miast. Oboje usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet 8 lat więzienia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3