Areszt dla przemytników marihuany

45 730306

Redakcja

24 października, 2022

21, 23 oraz 27-latek jeździli do Czech żeby przemycać marihuanę. W mieszkaniu jednego z nich mundurowi znaleźli susz, sześć wag elektronicznych, pieniądze, zegarki, telefony, maszynkę do liczenia pieniędzy oraz 10 młynków do marihuany. Teraz policjanci ustalają, na jaką skalę prowadzili swój "biznes" i komu sprzedawali środki odurzające.

Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali 21, 23 oraz 27-latka podejrzanych o posiadanie, handel i przemyt narkotyków.  Zatrzymali oni do kontroli drogowej Opla, podejrzewając, że w samochodzie znajduje się osoba poszukiwana. Po sprawdzeniu wnętrza samochodu okazało się, że było w nim 880 gramów marihuany. 

21 oraz 23-latek zostali zatrzymani. Następnie stróże prawa sprawdzili posesję, na której zaparkowała osobówka. Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego policjanci zatrzymali 27-latka oraz zabezpieczyli marihuanę, sześć wag elektronicznych, pieniądze, zegarki, telefony, maszynkę do liczenia pieniędzy oraz 10 młynków do marihuany. Ponadto natrafili na ostrą amunicję, którą zabezpieczyli wezwani na miejsce policyjni kontrterroryści z grupy minersko–pirotechnicznej.

Okazało się, że cała trójka parała się przemytem narkotyków do Polski, a samochód właśnie wrócił z Czech. Dwóm mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz mieszkańcowi powiatu mikołowskiego przedstawiono już zarzuty za posiadanie, handel i przemyt narkotyków. Decyzją sądu wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące. Tutaj jednak sprawa się nie kończy, bo mundurowi muszą ustalić komu sprzedawali narkotyki i na jaką skalę prowadzili swój nielegalny biznes. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.4µg/m3