Sosnowiecki Budżet Obywatelski na 102

Dedewdwdew

Redakcja

17 września 2022

Na 102 projekty będą mogli zagłosować mieszkańcy Sosnowca w IX edycji Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Sosnowca zgłosili w sumie 128 projektów. 102 z nich uzyskało pozytywną ocenę.

- To lepszy wynik niż przed rokiem. Wówczas pod głosowanie dopuszczono 93 projekty. Głosować będzie można od 30 września do 10 października. Projekty są zrównoważone. W tym gronie znajdują się zarówno drogowe jak i te dotyczące szeroko rozumianej aktywności fizycznej i rekreacyjnej. Mieszkańcy jak co roku zgłosili projekty dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz dla czytelników bibliotek. W tegorocznej edycji dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się również projekty zielone: skwery, zieleńce oraz nasadzenia – podkreśla Piotr Pluta, kierownik referatu promocji i konsultacji społecznych w Wydziale Kultury i Promocji Miasta UM w Sosnowcu.

Najwięcej projektów – 8 – znalazło się w strefie Środula, po 7 w Centrum i Zagórze Południe. W strefie ogólnomiejskiej będzie można oddać głos na jeden z 25 projektów. 

– To o 11 projektów więcej niż przed rokiem – dodaje Piotr Pluta.

Z zasadami IX edycji BO oraz tegorocznymi projektami mieszkańcy Sosnowca będą mogli się zapoznać podczas Pikniku Obywatelskiego, który odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Sosnowca.

– Zapraszamy do Parku Sieleckiego w sobotę i w niedzielę gdzie znajdować się będzie specjalne stanowisko. Pracownicy UM odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości – zachęca Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Piknik Obywatelski potrwa w sobotę o godz. 17.00 do 19.30 oraz w niedzielę od godz. 16.00 do 19.00.

Głosować podobnie jak w latach ubiegłych można drogą elektroniczną poprzez stronę www.obywatelski.sosnowiec.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3