Sosnowiec: policjanci musieli obezwładnić poszukiwanego listem gończym

59 616556

Redakcja

1 czerwca 2020

Sosnowieccy kryminalni wytropili i zatrzymali mężczyznę za którym wydano listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania.

Sosnowieccy kryminalni zajmujący się poszukiwaniami od grudnia zeszłego roku prowadzili czynności w sprawie 26-letniego mieszkańca Sosnowca, za którym Sądy wydały listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania.

Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu Listem Gończym w sprawie, w której był sprawcą ciężkiego uszkodzenia ciała, a w której wydano postanowienie jego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, Listem Gończym w sprawie o uszkodzenie ciała, w której orzeczono wobec niego karę 1,5 roku pozbawienia wolności, Listem Gończym w sprawie kierowania w stanie nietrzeźwym, za które powinien odbyć karę 8 miesięcy więzienia, Listem Gończym w sprawie rozboju, za którego dokonanie orzeczono mu karę 2 lat pozbawienia wolności, Nakazem Doprowadzenia w sprawie o kradzież celem odbycia kary 3 miesięcy więzienia, oraz Nakazem Doprowadzenia w sprawie o udział w bójce, za który orzeczono mu karę 2 lata pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim również Europejski Nakaz Aresztowania.

Z „dorobku” kryminalnego 26-latka jasno wynika, że mężczyzna miał w przeszłości skłonności do przemocy i agresji. Dlatego kiedy policjanci wytropili poszukiwanego, byli świadomi faktu, że może dojść do jej wybuchu.

Nie mylili się- w trakcie zatrzymania na jednej z ulic Sosnowca mężczyzna próbował uciekać, szarpał się z policjantami i stał się agresywny. Został jednak szybko schwytany i obezwładniony. Trafił do aresztu śledczego, skąd zostanie przetransportowany do docelowej jednostki penitencjarnej.

foto: KMP Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3