Katowice: koronawirus u pracowników Urzędów Skarbowych!

Urzad skarbowy
Kastelik

Szymon Kastelik

1 czerwca 2020

Otrzymaliśmy od Czytelnika informację o tym, że jeden z pracowników Urzędu Skarbowego jest zakażony koronawirusem. Okazało się, że chorych jest więcej. Publikujemy oświadczenie ze strony Urzędu Skarbowego.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o tym, że w I-szym Urzędzie Skarbowym w Katowicach u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Nasz informator skarżył się, że dyrekcja ukrywa ten fakt przed opinią publiczną i nie przeprowadzono odpowiednich czynności. Co może narazić potencjalnych petentów. 

Postanowiliśmy zapytać Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach, czy te doniesienia są prawdziwe i czy zostały podjęte odpowiednie kroki, w celu ochrony pozostałych pracowników i petentów. 

Rzecznik prasowy Michał Kasprzak potwierdził, że w sumie u trzech pracowników Urzędu Skarbowego wykryto zakażenia koronawirusem. Rzecznik zapewnia, iż przeprowadzono wszelkie procedury bezpieczeństwa. Poniżej odpowiedź Izby Administracji Skarbowej:

Mamy potwierdzone pozytywnym wynikiem testu przypadki zarażenia koronawirusem zarówno wśród pracowników I Urzędu Skarbowego w Katowicach (dwie osoby), jak i II Urzędu Skarbowego w Katowicach (jedna osoba).

Postępujemy zgodnie z koniecznymi w tych wypadkach procedurami. W katowickich urzędach skarbowych serwis sprzątający i pracownicy prowadzą odkażanie powierzchni (m.in. klamki, poręcze, przyciski, windy itp.) przy pomocy specjalistycznych środków. W zależności od urzędu te czynności są prowadzone nawet kilka razy dziennie. Niezależnie od powyższego w budynku I US w Katowicach 26 maja, a w budynku II US w Katowicach 27 maja specjalistyczna firma przeprowadziła dezynfekcję.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie śląskim urzędy skarbowe są dostępne dla klientów w węższym zakresie niż w pozostałej części kraju. Urzędy skarbowe dostępne są dla klientów dwa dni w tygodniu:
- środa – 9:00 – 13:00
- piątek – 9:00 – 13:00

W pozostałe dni obsługa Klienta odbywa się poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie. Dodatkowo możliwe jest wrzucanie dokumentów do skrzynek podawczych / urn.
Natomiast z wyłączeniem bezpośredniego dostępu klientów urzędy skarbowe działają normalnie (to oznacza, że np.: normalnie realizujemy zwrot nadpłaconego podatku).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3