SOR w Bielsku-Białej zostanie przebudowany. Modernizacja podniesie bezpieczeństwo epidemiologiczne

Szpital 2

Redakcja

6 lipca, 2022

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał 670.000 złotych na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przyznane pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Umowy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim zawarło ponad 30 podmiotów leczniczych, które na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane otrzymały prawie 55 mln złotych.

Szpital Wojewódzki jest najważniejszą jednostką w regionie, która bierze udział w przeciwdziałaniu pandemii wirusa SAR-CoV-2. Funkcjonowanie SOR w warunkach pandemii jest bardzo utrudnione i wymaga wielu zmian organizacyjnych, w tym dostosowania istniejących pomieszczeń do stref sanitarnych.

Planowana modernizacja SOR pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie pomieszczenie segregacji chorych oraz obszar wejścia na SOR. Z przestrzeni terapii natychmiastowej wydzielona zostanie sala zabiegowa.

Rozbudowany zostanie także szyb windowy, łączący część ambulatoryjną z częścią obserwacyjną SOR. Szyb zostanie przedłużony o jedno piętro. Dzięki temu powstanie bezpośrednie połączenie między odcinkiem ginekologiczno-położniczym SOR, (na który trafiają m.in. ciężarne z Covid 19), ze zlokalizowanym na drugim piętrze Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym. Skróceniu ulegnie m.in. czas transportu pacjentek, a także znacznie poprawi się organizacja pracy personelu.
Modernizacja SOR zostanie przeprowadzona do końca tego roku.

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3