Sobotnie tour de Śląsk Mateusza Morawieckiego

F6s4j NM Xs A Ag7dy 1
Kastelik

Szymon Kastelik

23 września, 2023

Premier Mateusz Morawiecki ma za sobą bardzo intensywny dzień w województwie śląskim. Wrócił do nas po dłuższej nieobecności. Premier chciał udowodnić, że jako kandydat do Sejmu z okręgu katowickiego jest obecny w regionie nie tylko na wielkich billboardach.

Premier Mateusz Morawiecki zaczął dzień w Knurowie, gdzie razem z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem odwiedzili lokalny bazar. Jak pochwalił się w mediach społecznościowych, w Knurowie kupił jabłka. 

Następnie szef rządu udał się do Katowic, gdzie mówił o proponowanym przez PiS programie “Przyjazne Osiedle”, czyli odnowie osiedli i bloków z tzw. wielkiej płyty. W stolicy woj. śląskiego Morawiecki mówił, że za czasów rządów PiS buduje się więcej mieszkań niż za Tuska. Nie wspomniał jednak o nieudanym m.in. programie mieszkanie Plus. Okolicznym mieszkańcom rozdawał swoje ulotki i zachęcał do popierania PiS-u.

- Mieszkanie jest absolutnie podstawową sprawą – nie tylko dla młodych, dla całego społeczeństwa - skomentował premier.

Sobota Morawieckiego 

Z Katowic Morawiecki popędził do Imielina, gdzie odwiedził rodzinny dom dziecka. W towarzystwie opiekunów i dzieci zjadł śniadanie i wypił kawę. Znalazł też czas na przeprowadzenie swojego codziennego live na Facebooku. 

Z Imielina pojechał do Bielska-Białej, gdzie spotkał się z seniorami w kawiarence charytatywnej „Aktywni Caffee & Pub”. W wystąpieniu dla mediów chwalił politykę senioralną prowadzoną przez swój rząd i Prawo i Sprawiedliwość. 

Nasi poprzednicy byli w dużym stopniu niewdzięczni – takie słowo tutaj usłyszałem - niewdzięczni wobec seniorów tych, którzy najlepiej znają życie, najlepiej rozumieją to co dzieje się wokół nas, ponieważ przeżyli rożne epoki w naszej ojczyźnie i wiedzą doskonale, jak ciężko jest spiąć koniec z końcem – powiedział szef rządu.

Z Bielska-Białej Morawiecki udał się do Raciborza, gdzie na spotkanie z premierem zapraszał wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3