Śledztwo ws. Jacka Jaworka zostało przedłużone

35 712764 g
Kastelik

Szymon Kastelik

3 stycznia 2023

Jacek Jaworek poszukiwany jest już od ponad 500 dni. Do kwietnia został przedłużone śledztwo w tej sprawie.

Mała i spokojna wieś Borowce. Nikt z mieszkańców nie spodziewał się, że w ich sąsiedztwie dojdzie do tragedii, o której będzie mówiła cała Polska. Jacek Jaworek zatrzymał się u swojego brata Janusza. Wszyscy wiedzieli, że pomiędzy nimi wybuchł konflikt. Jacek Jaworek często pił. Miał też broń, z której miał strzelać m.in. w lesie.

10 lipca 2021 Justyna i Janusz oraz ich 17-letni syn zostali zamordowani. Zginęli w wyniku ran postrzałowych. Masakrę przeżył ich najmłodszy syn Gianni, który jest jedynym świadkiem tego zdarzenia. Głównym i jedynym podejrzanym w tej sprawie został brat zamordowanego, Jacek Jaworek. W momencie popełnienia przestępstwa mógł być pijany. Według jednej z wersji wydarzeń, wrócił do domu brata po północy. Mogło dojść do kolejnej kłótni, która zakończyła się strzelaniną.

Tuż po dokonaniu zbrodni w poszukiwaniach podejrzanego uczestniczyło kilkuset policjantów. Przeszukano całą okolicę, jednak nie udało się odnaleźć Jacka Jaworka. Hipotezy? Samobójstwo lub ucieczka. Śledczy uważają, że Jacek Jaworek żyje i ukrywa się w Polsce lub za granicą. Albo popełnił samobójstwo.

Do poszukiwań włączyły się europejskie organizacje: EUROPOL i ENFAST, czyli organizacja współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców. Rozpoczęły medialną akcję wymierzoną w najbardziej poszukiwanych na Starym Kontynencie. Powstała specjalna strona internetowa "Europe's Most Wanted Fugitives", na której znajduje się lista z 65-ma poszukiwanymi przez policję w Europie. Wśród nich jest Jacek Jaworek.

W sprawie Jacka Jaworka nie ma dużych postępów. Jednym z wątków w tej sprawie była tajemnicza paczka z zagranicy, która została dostarczona do lokalnego OSP na Jacka Jaworka. Adresatem była jedna z największych firm internetowych na świecie. Śledczy nie chcą ujawniać, co znajdowało się paczce. Podobnie jest z bronią, której użył morderca. Prokuratura zwróciła się do kolegów ze Stanów Zjednoczonych z prośbą o zdobycie danych logowań Jaworka od jednego z gigantów internetowych. Możliwe, że Jaworek użył telefonu tuż po zabójstwie.

Wiemy, że państwo Jaworek i ich syn zostali trafieni 10 razy. W sumie podejrzany miał oddać kilkanaście strzałów. Jacek Jaworek nadal jest poszukiwany. Policja wyznaczyła nagrodę pieniężną oraz przygotowała portrety progresywne, które ukazują jak może wyglądać poszukiwany po roku od dokonania brutalnego morderstwa. Z tego powodu śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa zostało przedłużone o kolejne miesiące, do kwietnia 2023 roku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3