Śląskie: wyniki wyborów samorządowych 2024. Gdzie druga tura? [Aktualizacja]

Wybory 2024

Redakcja

8 kwietnia 2024

Relacjonujemy spływające z Państwowej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki w wyborach Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast w województwie śląskim. Strona wymaga odświeżania!

Będzin (II tura)

KOMONIEWSKI Łukasz 43,73%

DZIUBA Konrad 27,68%

PILCH Józef 15,51%

SZYDŁOWSKI Adam 13,08%

Bielsko-Biała (II tura)

KLIMASZEWSKI Jarosław 45,88%

ŁOŚ Konrad Tomasz 23,98%

ZARĘBSKA Małgorzata 11,40%

FOLTYN Bronisław 5,97%

MADZIA Magdalena 5,02%

TWARDAK Szymon 3,96% 

BORECKI Wojciech 3,80%

Bytom

WOŁOSZ Mariusz 62,10% (wygrywa w I turze)

BARTKÓW Maciej 22,64%

KAMIŃSKI Artur 5,72%

NIEZGODZKA Anna 5,23%

MISIOŁEK Andrzej 4,31%

Chorzów

MICHAŁEK Szymon 54,67% (wygrywa w I turze)

KOTALA Andrzej 33,92%

KRZAK Grzegorz 11,41%

Czeladź

SZALENIEC Zbigniew 83,42% (wygrywa w I turze)

KOSMALA Teresa 16,58%

Częstochowa (II tura)

MATYJASZCZYK Krzysztof 31,93%

POHORECKA Monika 27,29%

BANAŚ Łukasz 21,59%

ŚWIERCZYŃSKI Krzysztof 9,16%

STALA Tomasz 6,81%

TERRERO-ROZMUS Małgorzata 3,21%

Dąbrowa Górnicza

BAZYLAK Marcin 59,49% (wygrywa w I turze)

STĘPIEŃ Mateusz 18,87%

DURAJ-FERT Tatiana14,47%

GONDARCZYK Piotr 3,93%

JASZCZURA Grzegorz 3,24%

Gliwice (II tura)

KUCZYŃSKA-BUDKA Katarzyna 38,62%

ŚPIEWOK Mariusz 27,82%

CHMIELEWSKI Łukasz 20,01%

GORNIG Kajetan 9,75%

GLOWIENKA Marcin 3,81%

Jastrzębie-Zdrój (II tura)

URGOŁ Michał 43,65%

HETMAN Anna 40,47%

GAŁUSZKA Damian 10,25%

MARON Tomasz 5,63%

Jaworzno (II tura)

KIRKER Michał 46,11%

SILBERT Paweł 44,45%

SIŃSKI Wojciech 5,04%

KOZAKIEWICZ Dariusz 4,40%

Katowice

KRUPA Marcin 62,43% (wygrywa w I turze)

PIECHOTA Leszek 14,72%

DURAŁ Dawid 9,19%

BUDNIOK Jacek 6,86%

STRZAŁKOWSKI Marek 6,81%

Lubliniec

MANIURA Edward 59,94% (wygrywa w I turze)

WOŹNIAK-RYBKA Agata 22,47%

MIKULSKA Ewelina 17,59%

Mysłowice (II tura)

WÓJTOWICZ Dariusz 41,24%

KONIECZNY-SIMELA Dorota 34,78%

WIELKOPOLAN Mariusz 12,31%

PRAJER Łukasz 4,57%

PASTUSZKA Bernard 3,74%

PATAŁĄG Robert 2,48%

TUCHARZ-SABLIK Jolanta 0,88%

Piekary Śląskie

UMIŃSKA-KAJDAN Sława 52,00% (wygrywa w I turze)

TELĘGA Jacek 25,22%

RÓŻANKA Jakub 22,77%

Pszczyna

SKROBOL Dariusz 67,23% (wygrywa w I turze)

RASZKA Katarzyna 25,50%

MOŃ Czesław 7,27%

Ruda Śląska (II tura)

PIEROŃCZYK Michał 46,92%

WESOŁY Marek 26,18%

PILARZ Arkadiusz 18,97%

GRZYWACZEWSKI Arkadiusz 7,93%

Rybnik (II tura)

KUCZERA Piotr 41,43%

SĄCZEK Andrzej 29,39%

PRUSZCZYŃSKI Tomasz 19,37%

KAZEK Krzysztof 9,82%

Siemianowice Śląskie (II tura)

PIECH Rafał 28,02%

ZASADA-CHORAB Anna 25,46%

CEBULA Adam 18,19%

SOBCZYK Danuta 8,32%

WIECZOREK Jan 7,84%

JANOTA Marcin 6,00%

SIWIEC-MAGIELNICKA Karina 3,55%

SZYGA Krzysztof 2,61%

Sosnowiec

CHĘCIŃSKI Arkadiusz 62,28% (wygrywa w I turze)

DUDEK Jacek 24,68%

WOJTUSIAK Karina 13,03%

Świętochłowice (II tura)

BEGER Daniel 44,93%

KARCZ Bartosz 21,11%

KWAŚNY Sonia 15,14%

KOSTEMPSKI Dawid 12,97%

ZIĘBA Janina 5,85%

Tychy (II tura)

GRAMATYKA Maciej 46,66%

WRÓBEL Sławomir 23,87%

WENCEPEL Dariusz 11,93%

NIEDBAŁ Marek 11,24%

ŚMIGLEWSKI Mateusz 6,30%

Zabrze (II tura)

RUPNIEWSKA Agnieszka Małgorzata 27,44%

MAŃKA-SZULIK Małgorzata 21,73%

ŻBIKOWSKI Kamil 21,41%

BORÓWKA Borys 11,29%

NOWAK Alina 11,23%

DZIĘBOWSKI Sebastian 5,18%

MOSIOŁEK Rafał 1,72%

Zawiercie (II tura)

NEMŚ Anna 35,66%

KONARSKI Łukasz 24,41%

PIETRAS Paulina 14,88%

MAZUR Jarosław 13,69%

MYSZKOWSKI Michał 11,36%

Żory

SOCHA Waldemar 54,96% (wygrywa w I turze)

DAJKA Kazimierz 27,88%

WAWRZYCZEK Daniel 17,16%

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3